Jump to content
kamcio100

Dwuzakresowy router

Recommended Posts

kamcio100

Witam, całkowicie zmieniam wątek ponieważ zdałem sobię sprawę iż wystarczy że zakupię 2 PowerLine, oraz jeden router i będe miał to czego chcesz.

Mianowicie jeden router podłącze na parterze, i tam też podepne powerline, a drugi zaś router jak i powerline u mnie w pokoju na piętrze. Na parterze wystarczy router 2,4ghz lecz u siebie wziąłbym dwuzakresowy ponieważ chciałbym mieć stabilne połączenie wifi. I teraz pytanie jaki niedrogi router dwuzakresowy mógłbym kupić ? Myślę że do 150zł max.

Dodam iż moja sieć to max 20mb/s więc tak czy siak w pełni żadnego sprzętu nie wykorzystam, lecz chciałbym aby to było stabilne połączenie.

Edited by kamcio100

house
5 godzin temu, kamcio100 napisał:

router dwuzakresowy mógłbym kupić ? Myślę że do 150zł max.

Asus RT-AC51U lub jakiegoś tplinka z nowych. Z używanych Linksys EA2700.

kamcio100

No właśnie się zastanawiałem nad tym asustem. 

Kurde ogólnie teraz w tych Tplinkach jest ta fajna aplikacja na telefon do zarządzania internetem, tylko chyba w moim przypadku się nie nada bo i tak on będzie obsługiwał mój komputer. Więc pewnie postawie na tego asusa

house

Za tę cenę całkiem dobry sprzęt, MediaTek MT7620A 580 MHz 16MB flash i 64MB RAM. 

house

You do not have the required permissions to view the link content.

kamcio100
Dnia 28.11.2015, 13:20:54, house napisał:

Za tę cenę całkiem dobry sprzęt, MediaTek MT7620A 580 MHz 16MB flash i 64MB RAM. 

Asusa znalazłem, tylko ten MediaTek ?

house

No tak, mediatek. Nie jest to demon ale jako tako działa.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Rastler
      By Rastler
      Witam,
      Przymierzam się do zmiany routera. Zależy mi przede wszystkim na zasięgu (duży dom około 250m, grube ściany), router od neostrady kompletnie nie zdaje egzaminu. Jestem dosyć zielony w temacie ale z tego co się orientuję musi obsługiwać technologię ADSL. Znalazłem coś takiego https://www.morele.net/router-tp-link-vdsl-adsl-ac1200-archer-vr400-1117843/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
      Czy mając ten router będę w stanie podłaczyć internet bez używania dodatkowego modemu? Nie do końca to rozumiem ale wydaje mi się, że nie każdy router ma wbudowany modem. Inaczej mówiąc czy kupując tylko ten router będę w stanie skonfigurować sieć?
      Czy ten router zapewni mi dobry zasięg w całym domu?
      Oczywiście będę też wdzięczny za propozycje innych routerów.
      Z góry dzięki za odpowiedź.
    • kotto
      By kotto
      Czołem!
      jestem kompletnie zielony w temacie routerów dlatego postanowiłem poradzić się specjalistów, a patrząc na Waszą wiedzę chyba trafiłem w dobre miejsce:) Aktualnie posiadam łącze UPC 500/30 i standardowy modemo-router connet box, chciałbym zmienić go w tryb bridge i korzystać z czegoś zewnętrznego. Jeżeli chodzi o budżet to myślę, że kilka stówek, zależy mi na bezawaryjnej pracy, bezpieczeństwu i kilku ficzerach. Oprócz routera chciałbym abyście mi też poradzili czy do moich celów powinienem skłaniać się w stronę standardowego firmware'u, czy też może coś customowego.
      Na czym mi zależy:
      bezpieczeństwo - jak zapewne wiecie connect boxy nie są zbyt bezpieczne, do tego mają bardzo ubogi system logów, który nic nie pokazuje, jako że mało się znam na bezpieczeństwie sieciowym, chciałbym aby router sam miał w miarę dobrą konfigurację przeciwko exploitom i innym niebezpieczeństwom a przy tym dużo pokazywał w logach, fajnie by było abym widział też w GUI nieskuteczne próby połączenia się pod moją sieć domową nadzorowanie ruchu sieciowego i statystyki  USB  w miarę intuicyjny panel fajnie by było aby router miał możliwość wycinania reklam w obrębie całej sieci, ale nie jest to konieczny wymóg duży zasięg nie jest priorytetem dodatkowym atutem aczkolwiek niewymaganym jest automatyczne pobieranie i seedowanie torrentów za pomocą RSS, z tego co wiem to standardowe transmission które jest np. w tomato nie posiada funkcjonalności auto pobieranie poprzez RSS  
      Czy istnieje rozwiązanie które sprostałoby wszystkim moim wymaganiom a przy tym nie musiałbym wywalać na router bóg wie jakich pieniędzy? Z góry dzięki za pomoc:)

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.