Skocz do zawartości
kamcio100

Dwuzakresowy router

Rekomendowane odpowiedzi

kamcio100

Witam, całkowicie zmieniam wątek ponieważ zdałem sobię sprawę iż wystarczy że zakupię 2 PowerLine, oraz jeden router i będe miał to czego chcesz.

Mianowicie jeden router podłącze na parterze, i tam też podepne powerline, a drugi zaś router jak i powerline u mnie w pokoju na piętrze. Na parterze wystarczy router 2,4ghz lecz u siebie wziąłbym dwuzakresowy ponieważ chciałbym mieć stabilne połączenie wifi. I teraz pytanie jaki niedrogi router dwuzakresowy mógłbym kupić ? Myślę że do 150zł max.

Dodam iż moja sieć to max 20mb/s więc tak czy siak w pełni żadnego sprzętu nie wykorzystam, lecz chciałbym aby to było stabilne połączenie.

Edytowane przez kamcio100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
5 godzin temu, kamcio100 napisał:

router dwuzakresowy mógłbym kupić ? Myślę że do 150zł max.

Asus RT-AC51U lub jakiegoś tplinka z nowych. Z używanych Linksys EA2700.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kamcio100

No właśnie się zastanawiałem nad tym asustem. 

Kurde ogólnie teraz w tych Tplinkach jest ta fajna aplikacja na telefon do zarządzania internetem, tylko chyba w moim przypadku się nie nada bo i tak on będzie obsługiwał mój komputer. Więc pewnie postawie na tego asusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Za tę cenę całkiem dobry sprzęt, MediaTek MT7620A 580 MHz 16MB flash i 64MB RAM. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kamcio100

Za bardzo nie mogę go nigdzie znaleźć .. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kamcio100
Dnia 28.11.2015, 13:20:54, house napisał:

Za tę cenę całkiem dobry sprzęt, MediaTek MT7620A 580 MHz 16MB flash i 64MB RAM. 

Asusa znalazłem, tylko ten MediaTek ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

No tak, mediatek. Nie jest to demon ale jako tako działa.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• sea doo
      Przez sea doo
      Witam,
      Poszukuję routera, który sprosta przede wszystkim moim wymaganiom:
      - znakomity zasięg WIFI (jak się się uda, to cały dom + na zewnątrz)
      Pierwszy punkt najważniejszy
      - stabilna praca urządzenia (wiadomo, co jakiś czas może się coś zdarzyć, ale nie co tydzień)
      - LAN: 6szt (8szt jak będzie wykorzystane link aggregation) + na switchu 4szt
      - WIFI (9 urządzeń, czasami więcej - wifi guest)
      - światłowód 600Mb

Router umiejscowiony jest na środkowym piętrze w rogu budynku, strop teriva. Najdalszy pokój (15m) oraz taras (20m), dzielą 3 ściany oraz strop.
      Do okoła jest wiele innych sieci na pasmach 2.4GHz oraz 5GHz (bloki oraz domki jednorodzinne), niektóre nawet dobry sygnał.
      W przyszłości planuję zakup serwera NAS Synology (połączenie z routerem - link aggregation).

Natrafiłem tutaj na forum, że polecacie routery z obsługą VHT160, proszę o informację czy to wykorzystam.
      (np. Synology ale zasięg WIFI może być problemem)

Rozważałem zakup Asusa GT-AC5300, ale:
      - brak Merlin'a można przeboleć
      - występuje problem ze stabilnością, zanika pasmo 5GHz
      - czasami się zawiesza, że pomaga tylko reset
      - cena wysoka ale myślę, ze do przyjęcia
      - może jest coś tańszego, lepszego na co nie trafiłem, może się ostatnio pojawiło w sprzedaży lub zaczekać na coś godnego uwagi

Myślę, że w tym przedziale cenowym co w/w Asus coś mi zaproponujecie, lecz nie koniecznie musi być aż tak drogi
      Pozdrawiam i czekam na ciekawe propozycje.
    • Mr.Ed
      Przez Mr.Ed
      Rzadko zasięgam porad, niestety, dzisiaj jestem zmuszony. Orange "uszczęśliwiło" mnie dzisiaj urządzeniem Funbox 2.0 z racji przesiadki z adsl2 na vdsl, i poległem przy próbie połączenia tego złomu z moim routerem. Do tej pory korzystałem z własnego modemo-routera linksysa w którym miałem wyłaczone radio (służył mi jako modem adsl), połączonego kablem z routerem xiaomi router 3 poprzez ppoe. Chciałbym tak samo zrobić z funboxem, tzn. wykorzystać go jako modem w połączeniu z routerem, i nie daję rady. Zna ktoś skuteczny sposób konfiguracji ?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.