Jump to content
Sign in to follow this  
kamcio100

MSI GE70 - Intel 7260 ac lub Killer AC 1525 AC

Recommended Posts

kamcio100

Witam, chciałbym tutaj założyć temat odnośnie zmiany karty Wifi w moim laptopie MSI GE70.

Mianowicie obecnie jaka jest to Intel Dual Band Wireless AC 3160, czasami prędkość internetu znacząco spada i strasznie skacze, więc postanowiłem rozejrzeć się troszę w tym temacie. Znalazłem między innymi informację, iż jest to karta budżetowa a przez co jest to bardzo podstawowa karta Wifi. Szukając dalej natknąłem się na porównania właśnie tej karty z kartą Killer AC 1525 AC i każdy jednogłośnie twierdził iż jest to lepsza karta ponieważ posiada jakieś 2x2 a intel 1x1, za bardzo nie rozumiem tego określenia. Czytając dalej natrafiłem jeszcze na informację, że karta Intel 7260 jest również lepsza oraz znacznie tańsza.

Chciałbym zapytać czy ktoś posiada może te karty u siebie i ma jakieś porównanie. Czy opłacalna będzie taka wymiana ? Czy znacznie poprawi połączenie i stabliność internetu ?

house

Intel AC3160 to karta na sztukę, zazwyczaj sprzedawana z laptopami (tylko po to aby była). Intel AC7260 to zupełnie inny układ radiowy, 2 x szybsza, obsługująca więcej strumieni MIMO (

You do not have the required permissions to view the link content.
). Jeżeli zadbasz o dobre ustawienie routera i jego poprawną konfigurację względem tłoku w eterze, to tak parametry połączenia będą lepsze. Killer Networking to zazwyczaj drogie i bardzo wydajne rozwiązania dla graczy. Oparte na układach Atherosa wymagają porządnego i wydajnego routera aby działały w pełni swoich możliwości. 

Idanit

Tak jak @house napisał w innym twoim poście, najpierw zainteresuj się wymianą routera. Ta karta Intela, którą masz jest i tak kilka razy szybsza od tego co oferuje twój router, wymiana ją na jeszcze szybszą nie zmieni w twoim przypadku nic! :my_rolleyes:

Router pracuje z maksymalną prędkością 150Mb/s w dodatku tylko w paśmie 2,4GHz. Natomiast AC3160 to 433Mb/s, dwa zakresy (2,4GHZ i 5GHz) w najnowszym standardzie AC.

Co się zaś tyczy AC7260, to mam ją w jednym z laptopów i zdecydowanie mogę ją polecić! Ale aby wykorzystać pełnie jej możliwości (866Mb/s) router musi być jeszcze wyższej klasy niż ten, który wystarczy do AC3160. ;)

• Like it 1

kamcio100

Ok, dzięki za odpowiedź. Ten temat uważam za zamknięty. Obecna karta w zupełności mi zatem wystarczy do internetu itd.

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Zobacz plik Intel PROSet/Wireless Software
      The Intel® PROSet/Wireless Software or Intel® PROSet/Wireless WiFi Software is the name of the package that includes the Wi-Fi drivers and some other software components for Intel Wireless Adapters.
      Dodający &nbspOpenITbot Dodano 08.02.2019 Kategoria Karty sieciowe  
    • Lutek
      By Lutek
      Ja dzisiaj w swoim Lenovo Y700-15ISK zastosowałem Intel® Wi-Fi 6 AX200, który ponoć jest następcą w/w 9260.  Mój router to Asus AC86U a internet to 300Mb/s. Rzeczywiście chodzi bardzo szybko (Ponad 300Mb/s przy 5Ghz). Przy pierwszym uruchomieniu wydaje się lekko rozczarowywać ale wynika to z działającego MU-MIMO , które się dostosowuje i po chwili chodzi jak burza
    • Konradi95
      By Konradi95
      Witajcie.
      Właśnie zamówiłem Intela z chin za 65zł.
      Po SN widzę, że pochodzą od Lenovo.
      Może ktoś już tą karciochę wypróbował?

https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/product-briefs/wi-fi-6-ax200-module-brief.pdf

Z testów wygląda obiecująco rzekomo 160MB/s.

Killer 1535 robi w nowym XPS wiele problemów, zrywa co jakiś czas połączenia z routerem oraz BT, stąd ta zmiana, a za taki pieniądz zaryzykuję. 

Zdjęcie z innego 4um. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.