Skocz do zawartości
OpenITbot

ASUS RP-AC68U - nowy extender/AP/Media Bridge AC1900

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Asus zaprezentował na targach Computex nowe urządzenie 3 w 1 - extender / Access Point / Media Bridge AC1900 - RP-AC68U:

Asus_RP-AC68U_1.thumb.jpg.3a4c7a206992c1Asus_RP-AC68U_3.thumb.jpg.af0589d4ad2162

Asus_RP-AC68U_4.thumb.jpg.ed3d39f5b603d1Asus_RP-AC68U_5.thumb.jpg.111f38b7c3a381Asus_RP-AC68U_6.thumb.JPG.3658daf8da2fc4

Asus_RP-AC68U_2.thumb.jpg.4060a09a369619

Produkt przechodzi testy FCC i można przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości pojawi się w sprzedaży. RP-AC68U wyposażono w 6 wewnętrznych anten 6dBi, 5 portów Ggiabit ethernet i port USB 3.0. Obudowa została utrzymana w stylistyce Republic Of Gamers. Cena oraz daty premiery nie jest obecnie znana. 

źródło : http://www.wegotserved.com/2015/11/05/the-asus-rp-ac68u-is-a-beast-of-a-range-extender-heading-your-way/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

RP-AC68 pojawił się na targach CES 2106 :

568fe94583c26_RP-AC68UWi-Firepeater.thum

wraz z innymi ciekawostkami tego producenta :

• przełącznik 10G (!) XG-d2008 :
Cytat

ASUS XG-d2008 jest pierwszym przełącznikiem 10 Gigabit (10G) o wydajności na poziomie korporacyjnym przeznaczonym do gier, domowych biur i środowisk biznesowych. XG-d2008 jest urządzeniem plug-and-play, posada porty RJ-45 10G w pełni kompatybilne z wszystkimi nowymi urządzeniami w istniejących sieciach i umożliwia wzrost przepustowości dla gier w LAN.

Pierwszy raz widzę aby technologie z klasy enterprise (sieć 10G) reklamowano jako przeznaczone dla gier :D 

568fe981660d0_XG-D200810-Gigabitswitch_b

• oraz adapterem USB-AC68

Adapter klasy AC1900 o dziwnej konfiguracji 3x3:4 MIMO (3 kanały nadawcze i 4 odbiorcze) i dwiema antenami zewnętrznymi.  

568fe9970a825_USB-AC68Wi-Fiadapter.thumb

• modem kablowy/router CM-32_AC2600

568febe1dabd5_CM-32_AC2600cablemodemrout

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    house
    Dnia 8.01.2016 o 18:01, house napisał:

Pierwszy raz widzę aby technologie z klasy enterprise (sieć 10G) reklamowano jako przeznaczone dla gier :D 

a jednak, na początek płyta główna Asus Maximus VIII Extreme wyposażona w kartę sieciową 10G PCI-E. Za kilka miesięcy karta będzie osobnym produktem dostępnym w sprzedaży - cena na chwilę obecną nieznana. 

10gcard2.thumb.jpg.0c0171ffd5429010eb8ca10gcard3.thumb.jpg.c4c65d6096b7d8d5bd35710gcard4.thumb.jpg.e133515f7a1e5206a64f110gcard5.thumb.jpg.dc96dbf374a8990ce3fe1 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    house

W kolejce do przetestowania ustawił się RP-AC68U :

RP-AC68U.jpgRP-AC68U-001.jpgRP-AC68U-002.jpg

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    H4mm3R

@house czy RP-AC68U można spiąć z innym routerem poprzez LAN i wtedy by powielał sygnał poprzez WiFi lub z innych portów LAN? Czy w grę wchodzi tylko WLAN jako obiór sygnału?

Już znalazłem, tryb Access Point i łączymy się po LAN z routerem :my_cool:

Edytowane przez H4mm3R
    • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Dziq83
        Przez Dziq83
        Cześć Wszystkim,

od kilku lat posiadam router ASUS RT-AC87U i jestem (byłem) z niego bardzo zadowolony.
        Od ponad roku mieszkam w domu i przerzuciłem się z sieci osiedlowej na LTE i tutaj pojawił się problem, podłączyłem modem LTE po USB do routera.
        Internet działa w miarę szybko ale niestety co 3-5 minut rozłącza połączenie WAN, po chwili ponownie się łączy i znowu działa jakiś czas i rozłącza.
        Stwierdziłem, że to wina modelu USB i kilka dni temu kupiłem router Huawei B525 z wbudowanym modemem LTE, podłączyłem go kablem LAN do gniazda WAN w ASUSie.

I tutaj niespodzianka, połączenie WAN dalej jest rozłączane, praktycznie dokładnie tak samo jak wcześniejszej.
        Sprawdzałem połączenie na samym B525 i jest OK nie rozłącza.

Do Asusa wgrałem najnowszy soft, nic to nie zmieniło, wgrałem soft Asuswrt-Merlin to też nie rozwiązało problemu.
        Przywróciłem ustawienia fabryczne, konfigurując urządzenie od zera ale to też nie rozwiązało problemu.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że rozłączanie połączenia z netem występuje na dwóch osobnych portach, tj. USB (sprawdzałem oba) oraz WAN.

Prośba o jakieś wskazówki czy też pomoc w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu tego problemu.

Pozdr.

• OpenITbot
        Przez OpenITbot
        Asuswrt-merlin is a customized version of Asus's firmware. The goal is to provide bugfixes and minor enhancements to Asus's firmware, with also 
        a few occasional feature additions.  This is done while retaining the look and feel of the original firmware, and also ensuring that the two codebases remain close enough so it will remain possible to keep up with any new features brought by Asus in the original firmware.
        This project's goal is NOT to develop yet another firmware filled with many features that are rarely used by home users - that is already covered by other excellent projects such as Tomato or DD-WRT. This more conservative approach will also help ensuring the highest level of stability possible.  Priority is given to stability over performance, and performance over features.
        Supported devices are:
        RT-N66U RT-AC66U RT-AC56U RT-AC66U_B1 (use the RT-AC68U firmware) RT-AC68U, RT-AC68P, RT-AC68UF (including HW revision C1 and E1) RT-AC86U RT-AC2900 (use the RT-AC86U firmware) RT-AC1900 & RT-AC1900P (use the RT-AC68U firmware) RT-AC3200 RT-AC87U RT-AC88U RT-AC3100 RT-AC5300 RT-AX88U
        http://asuswrt.lostrealm.ca/
      • Lutek
        Przez Lutek
        Dzień dobry,
        Spotkałem się z dziwnym zjawiskiem i to już drugi raz w ciągu 10 dni. Telewizor Samsung UE40ES8000 podłączony przez WiFi. Opcja IP w TV ustawiona na automatyczny, podobnie w routerze włączone DHCP, brak skojarzenia MAC z IP, a mimo to w urządzeniach podłączonych dla routera pokazuje Static, a nie DHCP. Reset routera nic nie pomaga wyłączenie i włączenie TV także nic nie daje i za każdym razem mam to samo. Sytuacja znika dopiero po wyłączeniu opcji "Odblokuj ręczny przydział" i ponownym jej włączeniu. 
        Jak dotąd taka sytuacja zdarzyła się 2x i za każdym razem w przypadku tego TV.
        Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.