Jump to content
OpenITbot

ASUS RP-AC68U - nowy extender/AP/Media Bridge AC1900

Rate this topic

Recommended Posts

OpenITbot

Asus zaprezentował na targach Computex nowe urządzenie 3 w 1 - extender / Access Point / Media Bridge AC1900 - RP-AC68U:

Asus_RP-AC68U_1.thumb.jpg.3a4c7a206992c1Asus_RP-AC68U_3.thumb.jpg.af0589d4ad2162

Asus_RP-AC68U_4.thumb.jpg.ed3d39f5b603d1Asus_RP-AC68U_5.thumb.jpg.111f38b7c3a381Asus_RP-AC68U_6.thumb.JPG.3658daf8da2fc4

Asus_RP-AC68U_2.thumb.jpg.4060a09a369619

Produkt przechodzi testy FCC i można przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości pojawi się w sprzedaży. RP-AC68U wyposażono w 6 wewnętrznych anten 6dBi, 5 portów Ggiabit ethernet i port USB 3.0. Obudowa została utrzymana w stylistyce Republic Of Gamers. Cena oraz daty premiery nie jest obecnie znana. 

źródło : http://www.wegotserved.com/2015/11/05/the-asus-rp-ac68u-is-a-beast-of-a-range-extender-heading-your-way/

house

RP-AC68 pojawił się na targach CES 2106 :

568fe94583c26_RP-AC68UWi-Firepeater.thum

wraz z innymi ciekawostkami tego producenta :

• przełącznik 10G (!) XG-d2008 :
Cytat

ASUS XG-d2008 jest pierwszym przełącznikiem 10 Gigabit (10G) o wydajności na poziomie korporacyjnym przeznaczonym do gier, domowych biur i środowisk biznesowych. XG-d2008 jest urządzeniem plug-and-play, posada porty RJ-45 10G w pełni kompatybilne z wszystkimi nowymi urządzeniami w istniejących sieciach i umożliwia wzrost przepustowości dla gier w LAN.

Pierwszy raz widzę aby technologie z klasy enterprise (sieć 10G) reklamowano jako przeznaczone dla gier :D 

568fe981660d0_XG-D200810-Gigabitswitch_b

• oraz adapterem USB-AC68

Adapter klasy AC1900 o dziwnej konfiguracji 3x3:4 MIMO (3 kanały nadawcze i 4 odbiorcze) i dwiema antenami zewnętrznymi.  

568fe9970a825_USB-AC68Wi-Fiadapter.thumb

• modem kablowy/router CM-32_AC2600

568febe1dabd5_CM-32_AC2600cablemodemrout

• Like it 1

house
    Dnia 8.01.2016 o 18:01, house napisał:

Pierwszy raz widzę aby technologie z klasy enterprise (sieć 10G) reklamowano jako przeznaczone dla gier https://openitforum.pl/uploads/emoticons/default_my_biggrin.png 

a jednak, na początek płyta główna Asus Maximus VIII Extreme wyposażona w kartę sieciową 10G PCI-E. Za kilka miesięcy karta będzie osobnym produktem dostępnym w sprzedaży - cena na chwilę obecną nieznana. 

10gcard2.thumb.jpg.0c0171ffd5429010eb8ca10gcard3.thumb.jpg.c4c65d6096b7d8d5bd35710gcard4.thumb.jpg.e133515f7a1e5206a64f110gcard5.thumb.jpg.dc96dbf374a8990ce3fe1 

house

W kolejce do przetestowania ustawił się RP-AC68U :

RP-AC68U.jpgRP-AC68U-001.jpgRP-AC68U-002.jpg

:)

H4mm3R

@house czy RP-AC68U można spiąć z innym routerem poprzez LAN i wtedy by powielał sygnał poprzez WiFi lub z innych portów LAN? Czy w grę wchodzi tylko WLAN jako obiór sygnału?

Już znalazłem, tryb Access Point i łączymy się po LAN z routerem :my_cool:

Edited by H4mm3R
    • Haha 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
    Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• H4mm3R
        By H4mm3R
        Witam wszystkich, 
        Od dwóch dni szukam informacji w internecie jak skonfigurować router, kamerę, serwer żeby Surveillance Station wykryło kamery w mojej sieci - niestety bez powodzenia. Może tutaj znajdzie się ktoś kto zna się na rzeczy.
        Posiadam:
        Serwer: Synology DS216+II
        Router: Asus RT-AC5300 + RT-AC86U + BLUE_CAVE (w AiMesh)
        Kamera: HikVision DS-2CD2141G1-IDW1 + EZVIZ CS-CV310

Jak pisałem wyżej mam problem z wykryciem kamery przez SS, dziwne jest to że SS zamiast kamery wykrywa drukarkę Canon. Próbowałem przekierować porty (chyba zrobiłem to dobrze). Sprawdzałem z drugą kamerą i to samo. Podpinałem również kamery pod WAN (wcześniej robiłem to Wireless). Już nie mam pomysłu gdzie i co jeszcze zmienić, sprawdzić. 
        Jest ktoś w stanie mi pomóc?
      • Stefano007
        By Stefano007
        Witam,
        mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
        Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
      • manol68
        By manol68
        Witam. W logach systemych mam dwie różne wiadomości:

Ten pojawia się głównie przy ściaganiu plików przy wysokich prędkościach. Mam łącze 1Gb/s.
        Łącze jest stabilne, nie rozłącza się. Co ta wiadomość oznacza i jak naprawić ten problem ?
        Drugi sprawa to urządzenie wifi które ciąglę się rozłacza i łączy ponownie:

Jest to dekoder satelitarny nc+ (chip: Sagemcom Broadband SAS).
        Urządzenie łączy się zarówno z siecią 2.4 GHZ jak i 5 GHZ, jakość sygnału i zasięg nie jest tutaj problemem.
        Tu są ustawienia mojej sieci wifi:

Czy mogę cokolwiek poprawić / zmienić aby naprawić lub zredukować ten problem ?
        Obie wiadomości pojawiają się niezależnie od użytego firmware, obecnie używam AsusWRT / Merlin 384.10_beta1.
        Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu !

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.