Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• sxc
      Przez sxc
      Mój pierwszy tekst, więc się przywitam, cześć
      Proszę o pomoc w wyborze routera, szukam już ok 2 tygodni i na razie mam  2 typy do których nie jestem przekonany Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU (*)

Zależy mi na:
      - Silnym sygnale 3x110m2 (**) nie chcę dodatkowych urządzeń, wolę użyć anteny o większym zysku
      - Możliwości automatycznego przełączania na zapasowe łącze może być wbudowany modem lub na usb
      - Print serwer
      - przynajmniej jedno USB3
      - odłączane anteny
      - wszystkie porty Gigabit
      - bardzo dobra stabiliność, tutaj WAG200G jest bezproblemowy.

* Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU, nowszy model ma lepszy procek, USB3 i podobno trochę gorsze radio. Generalnie Synology lub linksysy mają chyba lepsze radio, niestety nie znalazłem z możliwością używania modemu z sim. Stad ogromna prośba o pomoc.
      TP-linka nie biorępod uwagę bo mnie jakoś nie przekonuje mrka, chyba że mnie ktoś przekona, ASUS też jakoś spadł w moich oczach, mam wzmacniacz Asusa RP-AC55 i wymaga częstych restartów, niektóre urządzenia nie chcą się łączyć itp. generalnie tego wzmacniacza nie używam na piętrze, tylko włączam go na strychu 3p.

** Router będzie pracował z Funbox 3.0 Orange (wiadomo tutaj radio jest beznadziejne, dużo gorsze od WAG200G)
      Teraz WiFi jest na stabilnym ale przestarzałym Linksys WAG200G, router stoi mniej więcej w centralnym miejscu Domu na 1p.
      Pokrywa sygnałem Parter, 1 i 2 piętro o powierzchni 110m2 każde, oczywiście są miejsca gdzie sygnał jest słaby.
      Cel zmiany to zwiększenie prędkości i lepsze pokrycie sygnałem.
      Liczba urządzeń:
      ok 18 urządzeń mobilnych
      4 urządzenia po kablu poprzez switch podłączony do FunBoxa.
    • banan1803
      Przez banan1803
      Witam,
      Przeszukałem internet, ale znajduję sprzeczne informacje co do tego, czy ten router posiada opcję mostu bezprzewodowego? Potrzebuję dwóch routerów przystępnych cenowo, które połączę bezprzewodowo, żeby porównać wyniki standardu AC oraz N oraz połączenia kablem (studia  ) i moje zainteresowanie padło na ten router, ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu. Na oficjalnej stronie w zasadzie nic o tym nie ma, ale na screenach w internecie widziałem tę opcję. Czy jakiś szczęśliwy posiadacz mógłby rozwiać moje wątpliwości? Z góry dziękuję
    • gabrychu
      Przez gabrychu
      Szuka router do firmy z VPN.

Z jednej strony 100/100, druga strona Orange 10/1 (planowane DO 80/4).

Cisco RV042G (mam w jednej firmie, chodzi bez problemów z VPN) lub Cisco RV320. Konstrukcja ma chyba trochę lat, ale ma być stabilnie. No i mają wsparcie producenta.

Znalazłem taki wynalazek jak Linksys LRT214. Ciekawie wygląda, ma też OpenVPN. Nie wiem jak ze wsparciem.

Lub obecnego Mikrotika RB750Gr3 podpiąć do łącza Orange. A kupić "lepszego" Mikrotika do łącza 100/100 i między nimi zrobić VPN. Tylko tutaj trzeba dłubać.

A może lepiej  coś z Ubiquiti EdgeRouter.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.