Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie padł mój netgear r7800( i dobrze:)) Szukam następcy. Wstępnie zastanawiam się nad Asusem ac88u, Asusem ac86u bądź Synology 2600ac. Faworytem jest póki co ac88u ze względu na agregację portów ponieważ posiadam nas Qnap ts251+ ze wspomnianą agregacją, liczba portów też na duży plus. Zdaję sobie sprawę że przy obecnym użyciu nie odczuję tej agregacji ale szukam sprzętu przyszłościowo. Jedyną rzeczą dla której biorę pod uwagę pozostałe routery jest procesor, mają wyższe taktowania tylko nie wiem czy w moim przypadku będzie miało to jakiś wpływ ponieważ wszystkie dane będą płynąć z nasa. Router nie zobaczy raczej żadnego dysku USB. Co proponujecie do kwoty 1200 zł? Łączę które posiadam to xdsl 400/400.

Pozdrawiam

• dafie
      Przez dafie
      Mój poprzedni temat został zamknięty, więc dodaję nowy, jako iż zrodziły się kolejne problemy.

Kupując router nie znałem dokładnie budowy mieszkania (bo to nie dla mnie). Teraz widzę, że sytuacja nie wygląda tak kolorowo, jeśli miałby to działać na 5 Ghz. Schemat mieszkania wygląda tak (metraż to 60m2):>

Czerwony router to: TP-Link Archer C1200/C6
      Komputery z kartą 5Ghz będą wyposażone w D-Link DWA-582 (PCIe).

Obecnie jeszcze komponenty sieciowe nie są jeszcze kupione. Czy takie rozwiązanie ma sens dla tego mieszkania? Teraz po 2.4Ghz w większości przypadków prędkości to 1-10 MB/s (po kablu jest 50Mb/s, czyli tyle ile w umowie). W pokoju najbardziej oddalonym od routera często telefon w ogóle nie widzi wifi (obecnie router to TP-LINK TL-WR841N PL), z tym że 2 lata temu działał o wiele lepiej. Myślałem, że to uszkodzenie routera, ale wystarczyło zmienić kanał, by prędkość skoczyła do 43Mb/s. Niestety spadła po jakimś czasie do normalnych wartości. Zdaje się, że prędkości są obniżone przez duże nagromadzenie routerów nadających po 2.4Ghz.

Zadowalające dla mnie byłoby uzyskanie stabilnego 40Mb/s w komputerze blisko routera i 30Mb/s w pokoju najbardziej oddalonym od routera przy częstotliwości 5GHz. Jest to realne w tym przypadku?
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Wydajna i w pełni bezpieczna sieć ma bez wątpienia kluczowe znaczenie dla rozwoju małych firm. To właśnie z myślą o nich powstało najnowsze urządzenie od NETGEAR, WAC124, które jest niedrogie i łatwe w obsłudze.

Bez skomplikowanej instalacji oraz dodatkowych kosztów wdrożenia – oto dwupasmowy punkt dostępowy WAC124 z technologią MU-MIMO, zaprojektowany z myślą o małych przedsiębiorstwach. Co ważne, to niedrogie i łatwe w obsłudze urządzenie nie wymaga ponadprogramowego okablowania oraz infrastruktury.

WAC124 umożliwia jednoczesną pracę w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz (300 Mb na sekundę w paśmie 2,4 GHz oraz 1733 Mb na sekundę w paśmie 5 GHz). Zaprojektowane w oparciu o najnowszą technologię WiFi urządzenie posiada 3 identyfikatory SSID, co pozwala na zapewnienie 3 oddzielnych sieci przy maksymalnej wydajności. Dodatkowo, WAC124 został wyposażony w 4 porty Gigabit Ethernet. Warto podkreślić, że zapewnia on również możliwość konfigurowania zarówno jako punkt dostępowy, jak i router.

Co ważne, WAC124 obsługuje funkcje zabezpieczeń bezprzewodowych (WPA, WPA2). Z kolei w ramach ochrony przed intruzami lista kontroli dostępu jest tu oparta na adresach MAC.

Urządzenie jest objęte 3-letnią gwarancją sprzętową.
      Cena WAC124 to 340 złotych netto.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.