Skocz do zawartości
house

DiskStation Manager 4.3 beta

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday

Nie znamy jeszcze listy zmian?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeszcze nie. wiadomo ,że photostation będzie uaktualnione:

pre_1371796688__175033lhzzulvlv7lhvh3n.j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Zglaszalem na forum Synology prosbe, zeby dodali wieksze mozliwosci manipulacji na folderach wirtualnych (w szczegolnosci, zeby mialy ustawiane widocznosc/bezpieczenstwo i zeby mogly byc tworzone ze wszystkich poindeksowanych zdjec, nie tylko tych w katalogu foto). Ciekawe, czy ktos to zauwazyl i wzial pod uwage?

W obecnej postaci aplikacja rozmija sie nieco z moimi oczekiwaniami i sposobem skladowania zdjec.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ja sobie chwalę, gdyż cale archiwum mam w podfolderach. dodanie w usłudze indeksowania mediów innego folderu (ze wskazaniem treści jako zdjęcia) nie indeksuje go w photostation tylko w dlna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Mialem inne przyzwyczajenia i trudno mi sie przestawic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Tlumaczone na angielski:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Albo duzo zmian, albo duzo szumu.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w przypadku synology nie ma nigdy szumu :) zawsze jest "whooow" :cake: :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Dopiero dolaczylem do rodziny, to widze to po raz pierwszy ;-).

Czy w przypadku Synology kolejne wersje zazwyczaj puchna i sa wolniejsze, czy chlopaki daja rade?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chłopaki to wyznaczają trendy :-) nigdy nie jest wolniej, zdarzają się jakieś zonki w przypadku bety, ale poprawiane są na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Obawialem sie, ze moze byc jak z systemami MS: dwa razy szybciej... na czterokrotnie szybszym sprzecie :-D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Zmian sporo Ciekawe jak stabilność na tym ucierpi ...

• Lubię to 1
  • Nie Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zaczyna się :12_slight_smile: chodzą plotki, że może w końcu obsługa dropbox zawita do dsm :12_slight_smile: tego mi brakuje posiadając 50GB konto :12_slight_smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Tylko kto sie teraz skusi na trzymanie danych w USA? :moneymouth:

W DSMie jest juz obsluga "chmury", ale nie korzystalem z tego. Gdzie sa trzymane dane? Na DSie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tylko kto sie teraz skusi na trzymanie danych w USA? :moneymouth:

W DSMie jest juz obsluga "chmury", ale nie korzystalem z tego. Gdzie sa trzymane dane? Na DSie?

tak, na synology masz folder z droboxem i sync do chmury. jest kilka rozwiązań które to robią (poprzez paczki) ale żadne nie działa do końca sprawnie.

netgear i qnap to mają (netgear w ReadyNas a qnap poprzez opkg i obydwa działają świetnie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

kolejne info :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Opis wskazuje na mniej zmian, niz by wynikalo z prezentacji.

Ciekawe na czym maja polegac te (TFU!) google apps. Koles o nich nie pisze, a sa w prezentacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zmian będzie bardzo dużo, przebudowane cloudstation, nowe photostation, usprawnienia w uprawnieniach usług katalogowych i dostęp userów z tzw "trusted domains" (wiele domen w jednym lesie) i sporo innych. na chwilę obecną to podglądamy jedynie konferencje - prawdopodobnie na przełomie lipca/sierpnia program wystartuje publicznie więc będzie można się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

i beta zrobiła się OPEN :

rzeczywiście, zmian jest dość dużo zarówno w kwestii dsm jak i paczek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

i beta zrobiła się OPEN :

rzeczywiście, zmian jest dość dużo zarówno w kwestii dsm jak i paczek...

Dzięki za cynk. I jak ładnie (o dziwo) się pobrało : ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Mam takie pytanie... czy jak pobiore te bete, to moge potem wszystko zaorac i wrocic do 4.2?

Pisza, ze nie jest downgradable, ale ja nie chce zrobic downgrade'u tylko zaorac i wrocic do 4.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Pisza, ze nie jest downgradable, ale ja nie chce zrobic downgrade'u tylko zaorac i wrocic do 4.2.

nie wrócisz do 4.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Hmmm... to nie wiem, czy sie decydowac na eksperymenty :moneymouth: .

Ale dziwne to troche w sumie. Rozumiem, ze downgrade moze nie byc mozliwy, ale wyczyszczenie wszystkiego i postawienie od zera systemu wedle wlasnego wyboru powinno byc... coz by taki nowy system mial ustawiac na dyskach, zeby nie dalo sie tego wyzerowac? Czy system w DSach jest tylko na dyskach, czy jeszcze w jakims flashu w urzadzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

photostation 6 znacząco przyspieszyło :) usprawniono zarządzanie pamięcią ram. cache dla transmission w końcu nie przytyka interfejsu DSM :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

photostation 6 znacząco przyspieszyło :)

A sam firmware? Szybszy?

Trochę obawiam się bawić w testy, po wcześniejszym doświadczeniu i to na finalnym firmware (a nie beta) ze znikającym wsparciem dla mojego zewnętrznego dysku USB...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

A sam firmware? Szybszy?

nie widzę znaczącej różnicy....

Trochę obawiam się bawić w testy

w Twoim przypadku uzasadnione jest używanie stabilnego wydania, ja lubię się bawić beta'mi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Ja bym sie nawet chetnie pobawil poki nie mam na dyskach danych, ale jesli potem nie jest mozliwa opcja zero i wgranie 4.2, to sie troche cykam...

Ale jesli moge, to skorzystam z cudzych doswiadczen i podpytam...

1. Czy wirtualne katalogi w Photo Station mozna teraz zabezpieczac haslem (niezaleznie od uprawnien uzytkownikow)?

2. I czy moga sie one skladac ze zdjec, ktore sa w innych katalogach niz 'photo'?

3. Czy katalog 'photo' nadal jest tworzony z automatu i nie mozna wybrac innej lokalizacji?

Mam swoj wlasny, wypracowany latami system organizacji katalogow ze zdjeciami, Photo station nie jest z nim do konca kompatybilne. Natomiast byloby dla mnie bardzo przydatne, gdyby umozliwialo mi otagowanie moich zdjec i przez to organizacje ich w katalogi wirtualne, z roznymi mozliwosciami dostepu do nich. Czesc bym upublicznial, czesc przydalaby mi sie do organizowania zdjec dla wlasnych potrzeb.

Przy tym katalogi wirtualne chcialbym dosc wyraznie oddzielic od tych rzeczywistych. Wirtualne moglyby sobie byc w /photo, natomiast rzeczywiste bylyby schowane w zupelnie innej lokalizacji zgodnie z moim systemem ich skladowania. Takie Photo station bardzo by mi sie przydalo, w wersji tekiej jak 5.0 troche sie rozmija z moimi oczekiwaniami.

Byloby tez fajnie, gdyby Photo station jakos wspolpracowalo z Lightroomem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 10.07.2013 o 16:39, glorifyday napisał:
Natomiast byloby dla mnie bardzo przydatne, gdyby umozliwialo mi otagowanie moich zdjec i przez to organizacje ich w katalogi wirtualne, z roznymi mozliwosciami dostepu do nich.

smart albums na to pozwala.

pre_1373468896__screenshot00009.png

1. Czy wirtualne katalogi w Photo Station mozna teraz zabezpieczac haslem (niezaleznie od uprawnien uzytkownikow)?

nie, jedynie te w folderze /photo

pre_1373469229__screenshot00010.png

2. I czy moga sie one skladac ze zdjec, ktore sa w innych katalogach niz 'photo'?

nie.

pre_1373469575__screenshot00011.png

3. Czy katalog 'photo' nadal jest tworzony z automatu i nie mozna wybrac innej lokalizacji?

tak jest z automatu i nie można dodać innego - screen jw.

ale jesli potem nie jest mozliwa opcja zero i wgranie 4.2, to sie troche cykam...

czego ? 4.3 chodzi naprawdę lepiej.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

bardziej przystępnie podane zmiany w DSM 4.3: :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

czego ? 4.3 chodzi naprawdę lepiej.

Troche sie cykam instalowac bete i pchac prawdziwe dane, na ktorych mi zalezy.

4.3 pewnie zainstaluje, jak juz bedzie.

Dzieki za informacje. Zmiany troche niestety nie wychodza mi na przeciwko. Chyba autorzy programu sa przywiazani do swojej wizji, teraz ja musze sobie zadac pytanie, czy chce ugiac moja ;-).

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Z radością ogłaszamy, że oficjalna wersja DSM 6.2 jest już dostępna. Jedną ważną zmianą, która pojawia się w oficjalnej wersji DSM 6.2, jest przeprojektowana wersja SHA 2.0, zapewniająca większą elastyczność. Poza tym stabilność i bezpieczeństwo DSM zostały znacznie ulepszone w wersji DSM 6.2.

DSM 6.2 to duży krok naprzód w rozwoju DSM i wprowadza nowe Advanced LUN, iSCSI Manager i Storage Manager, które podnoszą efektywność zarządzaniana zupełnie nowy poziom. Aktualizacja zabezpieczeń bez przestojów usług w trybie SHA i wykrywania nietypowego logowania DSM.

Najważniejsze nowe funkcje w DSM 6.2 to:

Ekscytujące technologie pamięci masowej do zwiększania wydajności
       iSCSI Manager: ulepszone, dedykowane narzędzie do zarządzania usługą iSCSI, udostępniające nowy typ LUN z udoskonaloną technologią migawkową opartą na systemie plików Btrfs, która umożliwia wykonywanie zrzutów w ciągu kilku sekund niezależnie od wielkości jednostki LUN. Storage Manager: nowy komponent pamięci masowej, Storage Pool, został wprowadzony, aby zapewnić wysoce spójne i płynne zarządzanie pamięcią masową, a nowy wygląd podobny do panelu kontrolnego zawiera bogate i użyteczne informacje. Opcja inteligentnego czyszczenia danych pozwala na zapobieganie procesów, takich jak bit rot. 
      Maksymalizuj czas pracy bez przestojów dzięki niezawodnym planom przełączania awaryjnego
      Synology High-Availibility: zupełnie nowe zaprojektowanie zapewnia płynniejszą i szybszą konfigurację klastrów, obszerny interfejs do zarządzania, ułatwione rozwiązywanie problemów systemowych i wiele więcej. Dzięki nowo dodanym narzędziom monitorującym administratorzy IT mogą z łatwością nadzorować aktywny i pasywny serwer oraz wykonywać konserwację.  
      Kompleksowa ochrona bezpieczeństwa przy logowaniu i połączeniu
      Security Advisor: Security Advisor wykorzystuje inteligentne techniki do analizy nieprawidłowego logowania i analizy lokalizacji hakera. DSM wyśle powiadomienia po wykryciu nietypowych prób logowania. Wystarczy jedno kliknięcie, aby administratorzy IT mogli przejrzeć codzienny lub miesięczny raport dotyczący skanowania systemu DSM. Poziom profilu TLS / SSL: Selektor poziomu profilu TLS / SSL zapewnia każdemu serwisowi sieciowemu własny profil połączenia TLS / SSL. Daje użytkownikom bardziej elastyczny sposób konfigurowania środowiska zabezpieczeń sieci. Uwierzytelnianie dwuetapowe: Administratorzy serwera Synology NAS muszą skonfigurować powiadomienie e-mail, gdy włączone jest uwierzytelnianie 2-etapowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa logowania i połączenia.  
       Więcej informacji pod linkiem: https://www.synology.com/pl-pl/dsm/6.2
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Firma Synology wprowadziła dzisiaj na rynek 6-kieszeniowy serwer NAS DiskStation DS1618+ wyposażony w procesor Intel Atom C3538. W przypadku entuzjastów technologii oraz małych do średnich firm, DS1618+ jest idealnym rozwiązaniem typu all-in-one do obsługi plików, hostingu aplikacji, tworzenia kopii zapasowych danych i współpracy w czasie rzeczywistym — a wszystko to dzięki jego wyjątkowej wydajności.

DS1618+ został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Atom® C3538 oraz 4 GB pamięci SODIMM DDR4 bez obsługi ECC, z możliwością rozbudowy do 32 GB za pomocą kości ECC SODIMM. Pojemność pamięci masowej można zwiększyć do 192 TB po podłączeniu do dwóch jednostek rozszerzających DX517, zapewniając szybko rozwijającym się firmom rozwiązanie do przechowywania danych, które daje możliwość skalowania wraz z ich działalnością.
      Dzięki karcie M2D17 PCIe firmy Synology serwer DS1618+ może pomieścić dwa dyski SSD z interfejsem M.2 SATA, wykorzystując zalety pamięci podręcznej SSD w celu zwiększenia maksymalnej przepustowości i zmniejszenia opóźnień we/wy. Poprzez zainstalowanie karty interfejsu sieciowego w gnieździe PCIe, model DS1618+ obsługuje maksymalnie dwa porty 10GbE o maksymalnej przepustowości 1551 MB/s podczas odczytu i 586 MB/s podczas zapisu.
      Serwer DS1618+ pracuje na DiskStation Manager — zaawansowanym i intuicyjnym systemie operacyjnym dla urządzeń Synology NAS, oferującym wysokiej jakości aplikacje zwiększające bezpieczeństwo danych i wydajność pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Aby zapewnić do pięciu lat gwarancji na sprzęt można wraz z serwerem DS1618+ zakupić dodatkową usługę rozszerzonej gwarancji Synology (EW201), dostępną w wybranych regionach na świecie.

Więcej informacji na temat DS1618+ można znaleźć na stronie https://www.synology.com/pl-pl/products/DS1618+
      Dodatkowe informacje na temat przedłużonej gwarancji można znaleźć na stronie https://www.synology.com/pl-pl/products/Extended_Warranty
    • neon
      Przez neon
      Jakieś rozwiązanie na telemetrię? oprócz wyrażenia zgody :) Dobre produkty muszę się przecież cały czas rozwijać :) 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.