Jump to content
bubek

logowanie przez www do qnap TS-212P

Rate this topic

Recommended Posts

bubek

Witam

Mam pewien problem z logowaniem przez www i po lanie i z zewnątrz. Mianowicie wyskakuje strona logowania i przy wpisaniu danego admina czy  usera ( dowolnego) i wpisaniu hasla przechodzi do logowania i cały czas loguje i loguje. i nic.

Mam tam wrzucony jedynie jeden dysk wd Red 2gb

a po lanie oczywiście widzę wszystkie katalogi i pliki mogę nimi zarządzać odczytywać zapisywać. to samo z aplikacjami mobilnymi wszystko smiga.

Ale nie mogę zalogować się do konsoli i ustawień.

poradzicie cos?

qnap TS-212P

oto na czym utykam :)

wersja oprogramowania 4.2.0. (20150925)Untitled.thumb.jpg.bf4a3808e5ba67feb45ec

house

posiadasz w firfoksie jakieś dodatki typu noscript lub ad-block ? w edge/ IE jest tak samo ?

bubek

tak wyłączyłem adblocka  i inne dodatki, na czysto  urchomiłem. To samo jest w edge i chromie na telefonie :/

Edited by bubek
na drugim kompie w domu jest to samo. wyłączyłem także zapore. A wczesniej smigalo bez problemu. wyczysciłem też ciastka.

house

więc problem leży po stronie QTS. Rozumiem, że to finalna wersja 4.2 ? :/

bubek

kupiłem QTS tydzien temu, wydaje mi się, że tak. Wiele danych tam nie mam.nie wiem jak przywrócic ustawienia fabryczne. Aktualizacje softu była robiona.

Może da się inaczej wejsć do ustawień ?

Edited by bubek

house

możesz to zrobić przez qnap finder :

You do not have the required permissions to view the link content.

bubek

mam go ale nie za bardzo wiem jak tam wejsc do ustawien fabrycznych . a szukalem tam wszędzie.

house

wciśnij przycisk reset na 3 sekundy aż usłyszysz "beep"

qnapreset1.jpg

bubek

ok tak zrobie. ale myslałem ze da się z qfindera

nic to nie dało 

bubek

zresetowało hasło i nic więcej i ustawienia. Czyli co pozostaje mi format dysku? i instalacja od nowa?

czy to coś da ? chyba że jest inny sposób do powroty do poprzedniej wersji softu?

house

a możesz się już zalogować ? 

bubek

tak jak przedtem. mam ekran startowy gdzie pyta o usera i hasło ale jak je wpisze dalej mam ten ekran co dałem w 1 poscie.  niebieskie tło z Q ze niby "myśli". i nic .

Edited by bubek

house

eh, ten qnap, niby zwykła sprawa z logowaniem :/ tutaj znajdziesz więcej info nt resetu : 

wszystkie informacje dotyczą przywrócenia urządzenia do stanu fabrycznego (przy niektórych opcjach zaznaczono możliwą utratę danych z dysków) 

Advanced system reset (10 sec)

Dont keep pressing after first beep sound!

If you press the reset button for 10 seconds, you will hear two beeps at the third and the tenth seconds. The NAS will reset all the system settings to default as it does by the web-based system reset in “Administration” > “Restore to Factory Default” except all the data are reserved. The settings such as the users, user groups, and the network shares previously created will be cleared. To retrieve the old data after advanced system reset, create the same network shares on the NAS and the data will be accessible again.

Edited by house

bubek

ok dzieki za pomoc:) jestem w tej chwili w pracy jak będę w domu pobawie się tym . w sumie mam tylko tydzień QTSa więc dużo danych nie mam. Ale wkurzam się, że po tygodniu jest taki problem.

Jescze raz dzieki za zainteresowanie :)

Jak  sie wkurza kupie synology :P

house

Jak  sie wkurza kupie synology :P

zrobiłbym to od razu :) 

bubek

zawsze  chciałem miec qnapa  takei moje małe marzenie :P wydawało mi sie lepsza marka z większym doswiadczeniem, :P ale powiem tak ze zawsze jak kupie hakis nowy sprzęt mam jakis nietypowy problem:/ wiec przyzwyczailem sie :)

• Like it 2

bubek

nic się nie zmieniło po resecie 10 sekundowym. poza usunięciem wszystkich ustawien i po lanie tez go juz  nie widze:/

bubek

Zrobiłem tak :

1.wyłączyłem QTS

2. wyjąłęm dysk

3. włączyłem QTS bez dysku

4. wsadziłem dysk przy włączonym QTS

5. Miałem do wyobru dwie opcje (nie pamiętam dokładnie jakie)

6. albo zainicjować system od nowa albo przywrócić ustawienia fabryczne bez straty danych (wykrył ze dysk by wczesniej odłaczony do QTS)

7. wybieram opcje 2

8. system się zainsalował.

9. przywróciłem ustawienia z backupu

10. parę detali do ustawienia ale nic nie straciłem z danych a system działa

Myslę, że to najszybsza metoda do przywrócenia ustawień fabrycznych. Może w przyszłości komuś się to przyda.

• Like it 1

house

Czyli problem został rozwiązany ?

bubek

tak. tylko do rana. Ponownie wystąpił ten problem. nie da sie znowu zalogować do konsoli.

zauwazyłem jedna róznicę , że jak jest wszystko ok wystepuje symbol qnapa i "loading" przy logowaniu, a jak jest problem sam symbol.

chyba go będe reklamował. :/  chyba ze macie inne pomysły :/

house

na początek skontaktuj się z 

Jeżeli to nie pomoże wysyłaj na RMA.

bubek

RMA? (sorry jestem troche laikiem) Problem będzie z językiem :/ więc bedzie lipa :/  nie na tyle znam by sobie poradzic. Zrobie jescze raz jak wczoraj tylko nie będe przywracał ustawien z backupu bo może tam się cos zapisało:/  jak to nic nie da reklamacja. jakoś to przeczekam:/

Mam tylko jedno pytanie probowałeś się logować na tego usera co podałem ?

house

RMA? (sorry jestem troche laikiem) Problem będzie z językiem :/ więc bedzie lipa :/  

Mam tylko jedno pytanie probowałeś się logować na tego usera co podałem ?

?

bubek

kiedyś podałem we wcześniejszym poście usera  i hasło  do dostępu byś sobie sam zobaczył jak to wygląda (pozniej to wykasowałem) by zobaczyć czy u ciebie  przy logowaniu do niego miałbyś to samo. Sądziłem ze u ciebie było to samo bo  nie skomentowałes tego

W tej chwili mi to zadziałało mam flashblocka w mozilli na 3 kompach ale na edge i IE nie mam go zainstalowanego i w telefonie. a na wszystkich blokowało sie tak samo.

Przed chwila zrobiłem ctrl+F5  i mialem ikonke blokowania flasha wiecja uruchomiłem i zadziało. ale wczesniej wyłaczałem to i pobierałem nowa wersje strony + wykasowałem ciasteczka i nic.

z telefonu z www nie wejdzie w widok pulpitu  jest wlasnie tak jak tutaj wczesniej.:/ chyba był to propblem jednak z java albo flashem. tylko na wszystkich 3 kompach jednoczesnie 2 w domu jednym z pracy  ?

i na 3 przegladarkach mozilli edge i ie?

Edited by bubek

house

kiedyś podałem we wcześniejszym poście usera  i hasło  do dostępu byś sobie sam zobaczył jak to wygląda (pozniej to wykasowałem) by zobaczyć czy u ciebie  przy logowaniu do niego miałbyś to samo. Sądziłem ze u ciebie było to samo bo  nie skomentowałes tego

nie zauważyłem tego przed skasowaniem więc nie sprawdziłem :/ 

W tej chwili mi to zadziałało mam flashblocka w mozilli na 3 kompach ale na edge i IE nie mam go zainstalowanego i w telefonie. a na wszystkich blokowało sie tak samo. Przed chwila zrobiłem ctrl+F5  i mialem ikonke blokowania flasha wiecja uruchomiłem i zadziało. ale wczesniej wyłaczałem to i pobierałem nowa wersje strony + wykasowałem ciasteczka i nic. z telefonu z www nie wejdzie w widok pulpitu  jest wlasnie tak jak tutaj wczesniej.:/ chyba był to propblem jednak z java albo flashem. tylko na wszystkich 3 kompach jednoczesnie 2 w domu jednym z pracy  ? i na 3 przegladarkach mozilli edge i ie?

dlatego na początku zapytałem czy nie masz takich dodatków :) jeżeli działa to temat zamykam jako rozwiązany :) 

bubek

jescze sie wstrzymaj :P

tak mam zainstalowane ale na firefoxie a nie na ie i edge.nie wszędzie mam te dodatki (flashblocka tylko na jednym), a zblokowało na wsyztskich kompach jednoczesnie. pewnie mi znowu zblokuje ale będe wiedział ze  to nie wina QTS tylko przeglądarki. jesli mi zblokuje prosiłbym cie o pomoc. jesli mogłbyś się wtedy zalogować na usera co podam byłbym wdzięczny. zobaczymy czy u ciebie też.

Tak rozwiązany. dzieki za pomoc i poświecony czas :)  masz piwko u mnie :)

• Like it 1

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.