Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrewan

Oferta Orange w technologii światłowodowej

Rekomendowane odpowiedzi

Andrewan

Witajcie 

Panie i Panowie kilka dni temu okazało się że jestem w gronie szczęśliwców "tak twierdzi konsultant" do których orange puka ze światłowodem oferta Orange Supernova z dostępem 600 Mb s

Zastanawiam się w związku z tym nad zmianą operatora. Moje pytanie do was brzmi następująco: czy muszę korzystać  z ichniego Funboxa ?. Wolał bym wykorzystać swój router mam asusa RT-AC68u może klonowanie adresu Mac ? Czy jest to możliwe do konfiguracji z pominięciem ich sprzętu. 

Czy możecie wyrazić swoją opinię na temat oferty Orange interesuje mnie tylko net bez dostępu do tel i Tv.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie używam neostrady (czy orange supernova), więc nie wypowiem się. Warto zainteresować się tematem bo to fiber a nie adsl. Słyszałem, że ichni funbox to samo zło, znajomi którzy tego używają (z powodu braku innych możliwości) nie pieją zbytnio.  

Moje pytanie do was brzmi następująco: czy muszę korzystać  z ichniego Funboxa ?. Wolał bym wykorzystać swój router mam asusa RT-AC68u może klonowanie adresu Mac ?

nie musisz,o ile doprowadzą Ci do domu RJ45 z WAN. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrewan

Przetestuje zatem to cudo z czystej ciekawości. Dam znać jak działa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chętnie poczytam Twoje spostrzeżenia dot tej usługi. Czekam na info. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrewan

No i jest na razie na Funboxie bo trzeba konfigurować asusa pod usługę ale... biega aż miło 

4789597660.png

Będę zdawał relację z postępów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

No ładne cacko :) jak trzeba konfigurowac asusa?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrewan

Jest tak iż po podpięciu do terminala  ONT poprzez WAN i podaniu loginu i hasła niezbędnego do zalogowania asusie nie łączy się z netem.

Znalazłem w sieci takie coś :

"Dla zainteresowanych tematem podłączania łącza światłowodowego przez ONT wprost do swojego routera a nie Orange Livebox - dostałem kilka podpowiedzi wprost od Orange, cytuję:

Podłączenie eth2 ONT oraz interfejsu I przemianowanie na "eth2-Orange" MTU MTU 1598 L2 1492, L2 max LTU 4074

Czy ma być skonfigurowany VLAN, czy nie ? 

stworzenie VLAN VLAN ID 035 z interfejsem orange eth2 na, nazwanie eth2-Orange-VLAN035 / MTU 1492 MTU 1594 L2

-> VLAN035 -> Internet (poprzez PPPoE)
-> VLAN038 -> usługi TV (dekoder + DHCP)
-> VLAN040 -> usługi TV (kanały transmisji strumieniowej)
-> VLAN041 -> usługi TV (VoD)
-> VLAN051 -> Usługi VoIP

Czy PPPoE czy PTTP ? Kompresja protokolu, czy bez kompresji?

Utworzyć połączenie PPPoE na interfejsie eth2-Orange-VLAN035, który nazwać "WAN PPPoE" / MTU 1492, Max MRU 1480

w IP> Firewal, Filtry regulamin: zmiany na "InInterface" WAN-PPPoE
w IP> Firewal, Nat zakładka: zmiana "Out interfejsu" WAN PPPoE

A więc dobrze kombinowałem, tylko że ze złymi danymi :) " 

Źródło Orange forum

Więc trzeba pogrzebać i skonfigurować. jako że czasu i chęci na dziś nie mam to nie kombinowałem. Przy okazji przetestuję tego Funboxa.

Na razie oceniam światło od orange na 9 w skali 1-10. Stabilnie i bez problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

No i jest na razie na Funboxie bo trzeba konfigurować asusa pod usługę ale... biega aż miło 

4789597660.png

Będę zdawał relację z postępów.

ping i Upload wymiata... pozazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Z superszybkiego internetu Orange może obecnie skorzystać niemal 400 tys. gospodarstw domowych, a do końca roku zasięg sieci światłowodowej zwiększy się do 720 tys. w 16 miastach Polski.

niestety nawet w Warszawie mają miejsca gdzie nie świadczą jeszcze tej usługi. Przy takim uploadzie i pingu rzeczywiście warto wziąć pod uwagę.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• neon
      Przez neon
      Witam, 
      chciałem zapytać ponieważ ostatnio mierzyłem się z usługą Orange Światłowód Love. Do tej usługi Orange daje taką skrzynkę, która też ma dawać sygnał wifi. Jak można zwiększyć obszar tego wifi ? Wszelkie rady mile widziane  
      Z tego co mi się wydaje to tan Funbox 3.0 nie pozwala na połączenia bridge . Co o tym myślicie ? 
    • j4801
      Przez j4801
      czy w tym Xwrt-Vortex da się ustawić VLANy pod światłowód orange, bo nie chce mi się tego sprawdzać doświadczalnie i w razie problemów powrót do tomato
      z góry dzięki

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności