Skocz do zawartości
house

Synology DS415+

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house

Dzięki naszemu partnerowi, firmie Fipro.pl mieliśmy okazję przyjrzeć się nowemu serwerowi NAS firmy

synologo.png

Synology® zaprezentowało pod koniec września DiskStation DS415+, mocny 4- kieszeniowy serwer NAS zaprojektowany do centralnego przechowywania danych, backupu i udostępniania plików w małych i średnich firmach, a także dla wymagających użytkowników domowych. DS415+ jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® Atom™ 2.4GHz z mechanizmem szyfrowania sprzętowego AES-NI, jednostką zmiennoprzecinkową oraz 2GB pamięci RAM DDR3. Cztery kieszenie na dyski pomieszczą ogromne ilości danych, zaś porty USB 3.0, USB 2.0 i eSATA pozwalają użytkownikom podłączyć i uzyskać dostęp do różnych urządzeń pamięci zewnętrznej. Podwójne porty LAN obsługują przełączanie awaryjne oraz agregację łączy, co podnosi elastyczność i potencjalnie przepustowość. DS415+ został zaprojektowany z myślą o efektywności energetycznej, pozwalając użytkownikom wykorzystać optymalną wydajność bez nadmiernego zużycia energii. Podczas hibernacji dysków twardych, DS415+ zużywa jedynie 17,3 W oraz 46,2W w trakcie pracy. Pobierając znacznie mniej energii niż inne serwery w tej samej klasie wydajności, DS415+ obniża koszty eksploatacji i znosi konieczność wyboru pomiędzy wydajnością, a wysokimi rachunkami za elektryczność.

DS415+ działa z DiskStation Manager (DSM) 5.1, najbardziej zaawansowanym i intuicyjnym systemem operacyjnym urządzeń NAS. Posiada wiele aplikacji biznesowych i certyfikowane wsparcie środowisk wirtualizacji działających z VMware®, Citrix® i Hyper-V®.

Wygląd

gallery_1_99_137765.jpggallery_1_99_42374.jpggallery_1_99_103101.jpggallery_1_99_128056.jpg

DS415+ wyglądem jest bardzo zbliżony do modelu DS415play. Zdejmowany przedni panel na miękkich, tłumiących drgania gumkach, skrywa 4 zatoki na dyski, które montuje się bez użycia śrubek - wsuwając w nie dysk i blokując specjalnymi, plastikowymi "wąsami". Montaż jest bardzo łatwy i szybki.

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii : 

Specyfikacja

Procesor Intel Atom C2538 Quad-core Silvermont x86 2.40 GHz
Pamięć RAM 2 GB DDR3
rozbudowa pamięci nie
Maksymalna ilość dysków 4 x 3,5"` lub 4 x 2,5"; SATA, max wielkość dysku 4 x 6 TB
Zabezpieczenie kieszeni dysków brak
porty USB 2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, 1 x eSATA
LAN 10/100/1000 Mbps 2 porty LAN
Wymiary i masa urządzenia 165 mm X 203 mm X 233.2 mm, 2,05 kg
Obsługa RAID Synology Hybrid RAID, Basic, JBOD,
  RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10
Chłodzenie 2 wentylatory 92 mm
Pobór mocy (aktywny/uśpienie) 46.2W (praca) / 17.3W (hibernacja)
Wydajność deklarowana przez producenta  (odczyt/zapis MB/sec)112 MB/s/111 MB/s
Maksymalna liczba kont użytkowników 2048
Maksymalna ilość grup użytkowników 256
Maksymalna ilość jednoczesnych połączeń 512

openit_1416672454__dsm_info.png

Po więcej informacji odsyłamy Was na stronę producenta : DS415+,

Lista obsługiwanych dysków twardych dostępna jest tutaj : Synology - lista kompatybilności

Funkcje

 • Duża szybkość transferu danych i sprzętowy moduł szyfrujący

Wyposażony w czterordzeniowy procesor i sprzętowy moduł szyfrujący AES-NI serwer DS415+ zapewnia niesamowitą szybkość transferu plików — nawet szyfrowanych danych. Przy włączonej funkcji Link Aggregation serwer DS415+ zapewnia średnią prędkość odczytu i zapisu odpowiednio 228 MB/s i 233 MB/s1, jednocześnie umożliwiając transfer zaszyfrowanych plików na bardzo zbliżonym poziomie wydajności, tj. powyżej 232 MB/s (odczyt) i 206 MB/s (zapis). Oznacza to, że można zapewnić bezpieczeństwo danych, poświęcając równocześnie niewiele wydajności.

DS415+_5.png
 • Obsługa dwóch portów LAN na potrzeby przełączania awaryjnego i agregacji łączy (Link Aggregation)

Dzięki dwóm portom Ethernet obsługującym funkcje przełączania awaryjnego i Link Aggregation serwer DS415+ zapewnia nieprzerwaną dostępność sieci, nawet jeśli na jednym porcie wystąpi awaria połączenia LAN, co pozwala obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia przerw w działaniu usługi i kosztownych przestojów. Mechanizm Link Aggregation z funkcją trunkingu pozwala zwiększyć szybkość połączenia poza ograniczenia pojedynczego kabla lub portu sieciowego

DS415+_6.png
 • Łatwa instalacja, bezproblemowa konserwacja

Łatwa instalacja i obsługa dysków twardych wymienianych podczas pracy umożliwia łatwą konserwację i stałą dostępność usługi nawet podczas wymiany dysku twardego. Ponadto serwer DS415+ jest wyposażony w mechanizm pasywnego chłodzenia, który uniezależnia od specjalnego wentylatora i minimalizuje ryzyko pojedynczego punktu awarii całego systemu. Po wykryciu awarii wentylatora wbudowany mechanizm nadmiarowy umożliwia ciągłą pracę do czasu wymiany wentylatora.

DS415+_7.png

 

 • USB 3.0 i eSATA zapewniają szybki transfer do zewnętrznych urządzeń pamięci masowej

Serwer DS415+ jest wyposażony w porty USB 3.0, USB 2.0 i eSATA przeznaczone do podłączania różnych zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, pozwalając na uzyskanie dużych szybkości transferu plików. Dzięki obsłudze interfejsu USB 3.0 z szybkością transmisji do 5 Gb/s, czyli około 10 razy większą niż USB 2.0, serwer przyśpiesza transfer danych do zewnętrznych dysków twardych i jednocześnie zużywa mniej energii.

DS415+_8.png
 • Bezproblemowe rozwiązanie pamięci masowej dla środowisk wirtualizacji

Serwer DS415+ jest bezproblemowym rozwiązaniem pamięci masowej dla środowisk wirtualizacji, w tym VMware, Citrix oraz Microsoft Hyper-V. Dzięki integracji z rozwiązaniami VMware vSphere® 5 i VAAI serwer DS415+ pozwala odciążyć konkretne operacje na pamięci masowej i zoptymalizować moc obliczeniową w środowiskach VMware. Obsługa funkcji Windows ODX umożliwia przyśpieszenie obsługi danych ze względu na przeniesienie transferu danych. Interfejs iSCSI pozwala też użytkownikom SMB na konsolidację pamięci masowej w macierze pamięci masowej w centrum danych i korzystać z nich z poziomu hostów jak z lokalnych dysków twardych.

DS415+_10.png
 • Łatwe dopasowanie do środowisk firmowych

Obsługa usług katalogowych Windows AD, LDAP i Domain Trust pozwala na bezproblemową integrację kont na serwerze DS415+. Funkcja Użytkownik domowy umożliwia automatyczne tworzenie folderu „domowego” dla każdego konta użytkownika, co minimalizuje nakład pracy administratora potrzebnej do tworzenia folderów domowych dla wszystkich kont. Obsługa list Windows ACL w modelu DS415+ pozwala administratorom IT na precyzyjną kontrolę dostępu oraz ustawianie uprawnień do plików i folderów na serwerze DS415+ za pomocą znanego interfejsu użytkownika systemu Windows. Dzięki zgodności z większością protokołów można wyeliminować koszty stałe konfiguracji serwera i poprawić wydajność administratorów IT.

DS415+_11.png
 • Optymalizacja zarządzania pamięcią masową

Narzędzie Zarządzanie przechowywaniem firmy Synology umożliwia elastyczne wdrażanie pamięci masowej i jej wykorzystanie. Konfigurację macierzy RAID można zoptymalizować za pomocą rozwiązania Synology Hybrid RAID, zapewniając przy tym nadmiarową ochronę danych. Również inne funkcje, takie jak wiele woluminów w jednej macierzy RAID oraz Global Hot Spare, znacząco poprawiają wydajność zarządzania i dopasowania do wdrożenia dowolnego rodzaju.

DS415+_12.png
 • Wszechstronna obsługa udostępniania

Dzięki kompleksowej obsłudze takich protokołów, jak FTP, SMB2, AFP, NFS i WebDAV, serwer DS415+ może zapewnić bezproblemowe udostępnianie plików w ramach platform Windows®, Mac® oraz Linux®. Integracja z usługami katalogowymi Windows AD i LDAP umożliwia łatwe wdrożenie serwera DS415+ w istniejącym środowisku sieciowym — nie ma potrzeby utrzymywania dwóch zbiorów poświadczeń użytkowników. Nie musisz martwić się utratą plików dzięki funkcji Kosz, która jest obsługiwana w protokołach AFP, CIFS, File Station i WebDAV. Wszystkie pliki usuwane z udostępnionego folderu będą automatycznie przenoszone do kosza.

DS415+_13.png
 • Efektywne rozwiązania w zakresie tworzenia kopii zapasowych

Serwer Synology DS415+ może pełnić rolę centralnego serwera kopii zapasowych. Użytkownicy komputerów PC mogą tworzyć kopie zapasowe swoich danych na serwerze DS415+ za pomocą programu Kopia zapasowa systemu Windows, natomiast użytkownicy systemów Mac OS X mogą korzystać z integracji z natywnym rozwiązaniem Apple® Time Machine. Możliwe jest również tworzenie kopii zapasowej danych i aplikacji z serwera DS415+ na innych serwerach DiskStation, serwerach rsync, zewnętrznych dyskach lub usługach Cloud Service typu Amazon® S3 i Glacier. Rozwiązanie „Backup & Replication” pozwala planować zadania tworzenia kopii zapasowych i przywrócić serwer do dowolnego punktu w czasie, jednocześnie minimalizując zużycie pamięci oraz czas przetwarzania, zapisując tylko określone bloki danych, które zostały zmienione w kolejnych wersjach. Aplikacja Cloud Station umożliwia tworzenie na serwerze DS415+ kopii zapasowych plików przechowywanych na komputerze PC. Po modyfikacji pliku zmiany są automatycznie synchronizowane z serwerem DS415+.

DS415+_14.png
 • Serwer wielofunkcyjny

Bogactwo rozbudowanych aplikacji biurowych sprawia, że serwer DS415+ może pełnić rolę serwera wielofunkcyjnego. Dzięki dodatkowym pakietom Mail Server i Mail Station serwera DS415+ można używać jako dedykowanego serwera poczty e-mail, a także serwera usługi webmail. Serwer DS415+ może też pełnić funkcję serwera lub klienta sieci VPN. Rozbudowana usługa VPN umożliwia zdalne uzyskiwanie dostępu do zasobów z jednoczesnym zapewnieniem wysokiego bezpieczeństwa. Po włączeniu serwera druku serwer DS415+ pozwala obniżyć koszty operacyjne firmy przez ograniczenie liczby niezbędnych drukarek. Narzędzia administracyjne i sieciowe, takie jak DNS Server, Directory Server, RADIUS Server, DHCP Server oraz Log Center, umożliwiają wydajniejsze zarządzanie wdrożeniami IT i zasadami. Dzięki serwerowi DS415+ można zmaksymalizować wykorzystanie zasobów.

DS415+_15.png
 • Zapewnianie ciągłości działalności firmy

Nieprzerwana dostępność usług jest najważniejszym celem wszystkich firm. Serwer DS415+ obsługuje technologię Synology High Availability (SHA), która umożliwia połączenie aktywnego i pasywnego serwera w klaster, przy czym pasywny serwer zawsze jest pasywny. Mechanizm Heartbeat umożliwia wykrywanie regularnych „pulsów” między dwoma serwerami. Jeżeli wystąpi nieoczekiwana awaria głównego serwera, pasywny serwer błyskawicznie przejmuje jego funkcje. Dzięki wielu portom LAN serwer DS415+ zapewnia również nadmiarowość na wypadek nieoczekiwanej awarii sieci.

DS415+_16.png

 • Zwiększenie produktywności dzięki rozwiązaniom chmury

Dzięki wszechstronnym rozwiązaniom chmury serwer DS415+ umożliwia łatwe utworzenie własnej chmury. Aplikacja Cloud Station jest idealnym pakietem do synchronizacji plików między wieloma urządzeniami, zapewniającym przy tym lepsze bezpieczeństwo ważnych danych. Pliki można edytować w trybie offline, a następnie synchronizować z aplikacją Cloud Station, która zachowuje do 32 wersji, aby zapobiec zastępowaniu plików. Dzięki aplikacji mobilnej DS cloud każda zmiana w pliku jest automatycznie synchronizowania ze smartfonem i tabletem. Firmy zlokalizowane w wielu miejscach mogą korzystać z synchronizacji w obie strony między różnymi serwerami DiskStation, aby pracownicy znajdujący się w różnych lokalizacjach mieli w czasie rzeczywistym dostęp do tych samych danych. Administratorzy IT mogą dostosowywać zasady synchronizacji, takie jak unikanie synchronizowania dużych plików w celu zoptymalizowania użycia przepustowości.

DS415+_17.png
 • Zabezpieczanie danych

Serwer DS415+ oferuje szyfrowanie AES z kluczem 256-bitowym na poziomie udziału sieciowego w celu zablokowania prób nieuprawnionego dostępu. Po utworzeniu udostępnionego folderu i jego zaszyfrowaniu osoby nieposiadające klucza szyfrowania nie będą mogły użyć zaszyfrowanych danych nawet po usunięciu dysków twardych z serwera DS415+ i zamontowaniu ich w innym urządzeniu. Dwustopniowa weryfikacja zapewnia dodatkową warstwę ochrony, ponieważ do logowania niezbędne jest sześciocyfrowe hasło jednorazowe wysyłane na urządzenie przenośne. Ponadto na serwerze DS415+ dostępne są inne funkcje zabezpieczające, takie jak lista zablokowanych i dozwolonych adresów IP, pakiety oprogramowania antywirusowego, zapora oraz mechanizmy zapobiegania atakom DoS. Ulepszenia te zapewniają bezpieczne środowisko systemu DSM.

DS415+_18.gif
 • Ekologiczne serwery NAS

Wszystkie serwery Synology NAS zostały zaprojektowane ze zwróceniem szczególnej uwagi na efektywne zużycie energii. Serwer DS415+ zużywa 14.78W w trybie hibernacji HDD oraz 32.64W podczas pracy. Obsługa funkcji Wake On LAN/WAN i zaplanowanego włączania oraz wyłączania pozwala dodatkowo obniżyć zużycie energii i koszty eksploatacji. Firma Synology poczuwa się do globalnej współodpowiedzialności za środowisko naturalne, dlatego wszystkie produkty Synology są produkowane z części zgodnych z RoHS oraz pakowane w materiały nadające się do recyklingu.

DS415+_19.png

Więcej informacji na temat DiskStation Manager 5.1 możecie uzyskać na stronie producenta : https://www.synology.com/pl-pl/dsm/5.1/

Wersja Live-Demo : https://www.synology.com/pl-pl/dsm/5.1/live_demo

Testy

Procedura testowa została przygotowana na komputerze ITX wyposażonym w :

 • Intel® Core™ i3-2105 (3M Cache, 3.10 GHz),
 • Gigabyte GA-B75N
 • 8GB RAM DDR3,
 • SSD A-DATA 512GB XPG SX900
 • system Windows 8.1

Do testu użyłem :

 • przykładowego pliku *.iso o rozmiarze 4GB,
 • przykładowo wygenerowanego pliku *.tmp o rozmiarze 10 GB
 • NAS Performance tester,
 • CrystalDiskMark.

W urządzeniu zainstalowałem 2 dyski WD RED 2TB (WD20EFRX).

Single Disk
 • SMB:
 • transfer pliku 4 GB (odczyt / zapis) :

openit_1416737756__4gb_odczyt.pngopenit_1416737761__4gb_zapis.png

 • transfer pliku 4 GB - szyfrowany folder (odczyt / zapis) :

openit_1416737769__4gb_odczyt_encrypted.openit_1416737774__4gb_zapis_encrypted.p

 • transfer pliku 10 GB (odczyt / zapis) :

openit_1416737778__10gb_odczyt.pngopenit_1416737781__10gb_zapis.png

 • CrystalDiskMark (smb / iscsi) :

openit_1416737871__crystal_smb.pngopenit_1416737875__crystal_iscsi.png

 • NAS performance tester :
Running warmup...
Running a 4000MB file write on \\DS415PLUS\TEST_singledisk 5 times...
Iteration 1:  116,06 MB/sec
Iteration 2:  118,18 MB/sec
Iteration 3:  118,30 MB/sec
Iteration 4:  114,26 MB/sec
Iteration 5:  110,98 MB/sec
-----------------------------
Average (W):  115,56 MB/sec
-----------------------------
Running a 4000MB file read on \\DS415PLUS\TEST_singledisk 5 times...
Iteration 1:  107,24 MB/sec
Iteration 2:  110,87 MB/sec
Iteration 3:  109,09 MB/sec
Iteration 4:  110,92 MB/sec
Iteration 5:  110,62 MB/sec
-----------------------------
Average (R):  109,75 MB/sec
-----------------------------
RAID0
 • SMB:
 • transfer pliku 4 GB (odczyt / zapis) :

openit_1416738170__4gb_raid0_odczyt.pngopenit_1416738174__4gb_raid0_zapis.png

 • transfer pliku 4 GB - szyfrowany folder (odczyt / zapis) :

openit_1416738181__4gb_raid0_odczyt_encropenit_1416738185__4gb_raid0_zapis_encry

 • transfer pliku 10 GB (odczyt / zapis) :

openit_1416738190__10gb_raid0_odczyt.pngopenit_1416738193__10gb_raid0_zapis.png

 • CrystalDiskMark (smb / iscsi) :

openit_1416738199__crystal_raid0_smb.pngopenit_1416738203__crystal_raid0_iscsi.png

 • NAS performance tester :
Running warmup...
Running a 4000MB file write on \\DS415PLUS\test_raid0 5 times...
Iteration 1:  116,38 MB/sec
Iteration 2:  117,02 MB/sec
Iteration 3:  116,71 MB/sec
Iteration 4:  116,76 MB/sec
Iteration 5:  116,79 MB/sec
-----------------------------
Average (W):  116,73 MB/sec
-----------------------------
Running a 4000MB file read on \\DS415PLUS\test_raid0 5 times...
Iteration 1:  114,80 MB/sec
Iteration 2:  112,33 MB/sec
Iteration 3:  112,22 MB/sec
Iteration 4:  112,10 MB/sec
Iteration 5:  112,94 MB/sec
-----------------------------
Average (R):  112,88 MB/sec
-----------------------------
RAID1
 • SMB:
 • transfer pliku 4 GB (odczyt / zapis) :

openit_1416738451__raid1_4gb_odczyt.pngopenit_1416738455__raid1_4gb_zapis.png

 • transfer pliku 4 GB - szyfrowany folder (odczyt / zapis) :

openit_1416738461__raid1_4gb_odczyt_encropenit_1416738467__raid1_4gb_zapis_encry

 • transfer pliku 10 GB (odczyt / zapis) :

openit_1416738472__raid1_10gb_odczyt.pngopenit_1416738475__raid1_10gb_zapis.png

 • CrystalDiskMark (smb / iscsi) :

openit_1416738480__raid1_crystal_smb.pngopenit_1416738485__raid1_crystal_iscsi.png

 • NAS performance tester :
Running warmup...
Running a 4000MB file write on \\Ds415plus\test_folder 5 times...
Iteration 1:  111,24 MB/sec
Iteration 2:  118,21 MB/sec
Iteration 3:  118,21 MB/sec
Iteration 4:  118,19 MB/sec
Iteration 5:  118,15 MB/sec
-----------------------------
Average (W):  116,80 MB/sec
-----------------------------
Running a 4000MB file read on \\Ds415plus\test_folder 5 times...
Iteration 1:  109,66 MB/sec
Iteration 2:  106,60 MB/sec
Iteration 3:  106,84 MB/sec
Iteration 4:  107,96 MB/sec
Iteration 5:  111,22 MB/sec
-----------------------------
Average (R):  108,46 MB/sec
-----------------------------

Podsumowanie

Jak widać na powyższych wynikach DS415+ to bardzo wydajny NAS. Praktycznie w każdej konfiguracji osiąga bardzo dobrą wydajność pozwalając szybko i komfortowo korzystać ze zgromadzonych na nim danych. Jednak największym atutem tego modelu jest sprzętowa akceleracja szyfrowania danych. Nie musimy szyfrować kluczem całych wolumenów a jedynie wybrane foldery, wydajność takiego rozwiązania nie ma praktycznie żadnego wpływu na odczyt danych a ich zapis pozostaje na mocno akceptowalnym poziomie. Dzięki szyfrowaniu zyskujemy podwyższony poziom zabezpieczeń naszych danych nie tracąc jednocześnie dużo na wydajności. Świetne rozwiązanie i dla małych firm i dla zaawansowanych użytkowników domowych. Jedyna łyżka dziegciu w beczce miodu jakim jest DS415+ to funkcja Link Aggregation. Synology chwali się, że ich serwery osiągają dzięki niej ekstremalnie wysokie parametry transferu w środowisku wielu klientów. Pomimo dysponowania 2 switch'ami obsługującymi IEEE 802.3ad ( Netgear GS724T-400EUS oraz TP-Link TL-SG3210) oraz 3 maszynami (2x VMWARE, 1x HTPC - każda z dwiema kartami sieciowymi) nie udało mi się osiągnąć wydajności większej od pojedynczego interfejsu gigabiowego LAN. Synology twierdzi że z reguły wszystkie przełączniki obsługujące ten standard są kompatybilne z ich serwerami NAS. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że ta funkcja działa jedynie z przełącznikami sieciowymi widniejącymi na liście certyfikacji Synology. A lista za długa nie jest :///* DS415+ jest na tyle szybki, że postanowiłem bez czekania na model dwudyskowy zastąpić nim dotychczas użytkowany przeze mnie DS713+. Co otrzymałem w zamian ? Większy zegar CPU, 4 rdzenie i 2x więcej pamięci RAM, dodatkowo wyraźnie zauważalny wzrost wydajności samego DSM 5.1, 2 zatoki na dyski więcej oraz ogólny wzrost wydajności praktycznie w każdym aspekcie działających usług (dlna, smb, photo/audio/video station, filestation przez openvpn). Nie bez znaczenia jest fakt, że w końcu mogę wykorzystać sprzętowe wspomaganie szyfrowania danych. Na poprzednich moich serwerach Synology (a kilka z nich już miałem) wydajność szyfrowania pozostawiała wiele do życzenia nie osiągając często nawet poziomu 40MB/s odczytu. Jedyny mankament który towarzyszy zakupowi DS415+ w chwili obecnej to brak narzędzi toolchain dla DSM 5.1 (Synology obiecało je opublikować jeszcze w październiku) - w związku z tym brak paczek *.spk dla platformy Avoton np z doskonałego repozytorium SynoCommunity. Kierując się jednak wyszukiwarką można bez problemu znaleźć przerobione pliki z paczkami dotychczas używanych aplikacji. Można też zrobić to samemu - otwierając plik *.spk za pomocą 7-zip odszukać w archiwum paczki plik INFO (zwykły plik tekstowy) i dodać platformę Avoton w stringu : arch="x86 bromolow cedarview avoton". Sprawdziłem - działa bez problemu :12_slight_smile: DS415+ pojawił się kilka tygodni temu w sprzedaży w cenie ok. 2300PLN.

 

Za udostępnienie sprzętu do testów dziękujemy firmom:

fipro.png

synologo.png


Zobacz cały artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
house

Małe uzupełnienie recenzji o kwestię obciążenia CPU podczas szyfrowania folderu w trybie RAID0 :

 • podczas konfiguracji DSM generuje specjalny klucz wymagany do montowania folderu :

openit_1416937100__ds415plus_encrypt_infopenit_1416937105__ds415plus_encrypt_mou

 • w trakcie odczytu i zapisu na uwagę zasługuje wykres CPU i jego obciążenie:

openit_1416937110__ds415plus_encrypt_odcopenit_1416937122__ds415plus_encypt_zapiopenit_1416937127__ds415plus_encypt_cpu.

Toolchains dla DSM 5.1 (avoton) wydane:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Wkrótce będzie można spodziewać się aktualizacji repozytoriów o pakiety dla DS415+/1515+/1815+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
house

Dzisiaj pojawiły się gotowe paczki oprogramowania od

https://synocommunity.com/packages

dla DS415+ :)

openit_1419961949__2014-12-30_184629.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
house

jest już następca DS415+ -wkrótce do sprzedaży trafi DS915+ : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

 • DS916+ jest czterozatokowym serwerem NAS przeznaczonym dla profesjonalistów, zastąpił DS415+
 • Czterordzeniowy procesor Intel Pentium N3710 z mechanizmem szyfrowania sprzętowego AES-NI
 • Prędkość odczytu sięgająca do 225.91 MB/s i zapisu 221.04 MB/s z agregacją łączy, transmisja zaszyfrowanych danych na poziomie 225.83 MB/s odczyt i 209.35 MB/s zapis
 • Dwa modele: z 2GB lub 8GB pamięci RAM
 • Rozbudowa pojemności do 9 dysków z DX513
 • 3 lata gwarancji
 • Sugerowana cena w euro netto: DS916+ (2GB) - 480€, DS916+ (8GB) - 520€

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
house

Ważne info dla posiadaczy wymienionych niżej modeli serwerów Synology 

Synology - aktualizacja statusu produktu :

Tajpej, Tajwan—18 luty 2017—Firma Synology Inc. zdaje sobie sprawę z błędu odkrytego w komponencie sygnału zegara wykorzystywanego w niektórych produktach Synology. Po przeprowadzeniu dogłębnego dochodzenia zauważono, iż możliwość przyspieszonej degradacji tego komponentu występuje rzadko i po dłuższym okresie intensywnego użytkowania. Nie jest znany fakt, aby błąd ten powodował utratę danych lub stanowił zagrożenie bezpieczeństwa. W oparciu o sprzedaż setek tysięcy produktów wyposażonych w ten komponent, firma Synology nie zauważyła żadnych nietypowych wskaźników błędu w porównaniu do produktów wyposażonych w inne komponenty.

Na dzień dzisiejszy wszystkie produkty wykorzystujące ten komponent  radzą sobie z normami jakości Synology1. Jako dowód naszego zaufania w niezawodność produktów Synology, przedłużamy gwarancję na produkty2 korzystające z tego komponentu o dodatkowy rok. Został również wdrożony dedykowany adres poczty elektronicznej, [email protected], w przypadku dalszych zapytań.

Uwaga:

 1. Od lutego 2017, proponowane przez dostawcę komponentu ulepszenia zostały włączone do obecnej i przyszłej platformy sprzętowej.
 2. Przedłużona o 1 rok gwarancja obejmuje tylko urządzenia DS415+, DS1515+ DS1815+, DS2415+, RS815(RP)+ i RS2416(RP)+.

Więcej informacji na temat błędów w CPU Intela : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Cytuj

Synology: The company is extending the warranty of Intel Atom C2000 series models. It says it is working on a fix even after having shipped “hundreds of thousands” of devices based on the processor. Synology is also the first vendor to publicly acknowledge Intel’s Atom C2000 is faulty

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • OpenITbot
   Przez OpenITbot
   Jak informuje Synology za pomocą małej ikonki na swojej stronie wkrótce ma pojawić się pierwsza wersja beta oprogramowania do systemów NAS tej firmy w wersji DSM 5.1
   Prezentacja zaplanowana jest na połowę września, więc po tym terminie dowiemy się czegoś więcej na temat zmian i usprawnień nowej wersji.
    

   Pierwsze konferencje Synology już za nami . Z nowości można wymienić :
   NAS Security Advisor Notestation wsparcie dla CardDAV wsparcie dla pobierania napisów w VideoStation (opensubtitles.org) nowy odtwarzacz video w filestation Microsoft OneDrive , box.com i hubiC w cloudstation Serwer proxy (!) out of box Wersja beta DSM 5.1 wg zapowiedzi ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu
  • OpenITbot
   Przez OpenITbot
   Stwórz własny, trójzakresowy system Wi-Fi, aby chronić swój inteligentny dom.
    
   Synology Inc. wprowadziło dziś na rynek pierwszy router mesh MR2200ac, który obsługuje chroniony dostęp Wi-Fi (WPA3) i jest przeznaczony dla każdego posiadacza domu z myślą o szybkiej i niezakłóconej łączności Wi-Fi, a także zrozumieniu, kontroli i zabezpieczeniu całej sieci. Jest to bezprzewodowy router o wysokiej wydajności z modułową konstrukcją, jego zasięg można łatwo rozszerzyć za pomocą dodatkowych urządzeń, tworząc sieć mesh dowolnej wielkości dla podłączonych użytkowników.

   Według IHS Markit liczba podłączonych urządzeń na świecie będzie wzrastać średnio o 12% rocznie, z 27 miliardów w 2017 r. do 125 miliardów w 2030 r.
   Szybka łączność Wi-Fi w całym domu
    
   Oparty na systemie Qualcomm® IPQ4019 z czterordzeniowym procesorem router MR2200ac wykorzystuje trójzakresowy interfejs Wi-Fi w celu wyeliminowania martwych stref i zapewnienia szerokopasmowego dostępu do Internetu w każdej części domu. Wszystko w sieci jest zarządzane przez program Synology Router Manager (SRM), nagradzany system operacyjny z intuicyjnym interfejsem użytkownika, dzięki któremu użytkownicy zyskali dostęp do wielu funkcji klasy biznesowej.

   Inteligentna technologia mesh: MR2200ac dynamicznie wybiera najlepszą ścieżkę (2,4 GHz, 5GHz lub Ethernet) do komunikacji pomiędzy każdym routerem MR2200ac i z urządzeniami klienckimi, zapewniając najszybszy możliwy dostęp do Internetu. Rozszerzone możliwości korzystania z roamingu: kompleksowa obsługa standardów, w tym 802.11 k, v i r, umożliwia przejście z jednego miejsca do drugiego, zapewniając nieprzerwaną łączność Łatwa konfiguracja: wybierz model MR2200ac, który chcesz dodać, korzystając z przeglądarki lub do aplikacji do zdalnego dostępu do routera DS i pozwól, aby sieć automatycznie dokonała konfiguracji i zoptymalizowała pracę. Pojedynczy panel Wi-Fi: widzisz stan wszystkich punktów Wi-Fi i urządzeń bezprzewodowych, podczas gdy piękna mapa sieci pozwala na wizualizację sposobu, w jaki te punkty Wi-Fi są wzajemnie połączone. Dostępne są także zaawansowane opcje Wi-Fi dla gości. Współpracuje z Synology RT2600ac: umożliwia biurom rozszerzenie zakresu działania urządzenia RT2600ac na jeszcze większą odległość, wykorzystując maksimum możliwości sprzętu.
   Bezpieczniejszy Internet dla każdego
   Najnowsze oprogramowanie SRM 1.2 jest również wyposażone w nowy pakiet Safe Access, który łączy w sobie najlepsze w swojej klasie funkcje kontroli rodzicielskiej i automatyczne zabezpieczenia na poziomie sieci, dzięki czemu nie trzeba szukać rozwiązania dla poszczególnych platform.

   Stwórz przyjazny dla dzieci świat online: konfigurowanie profili użytkowników, podejmowanie decyzji o tym, kiedy i przez ile godzin mogą korzystać z Internetu, a także ochrona przed dostępem do treści dla osób dorosłych z filtrami internetowymi i funkcją SafeSearch. Filtry sieciowe można zaplanować w celu godzinowego ograniczenia korzystania z mediów społecznościowych przez nastolatki. W przypadku młodszych użytkowników można stworzyć listę stron, do których mogą mieć dostęp. Dowiedz się, w jaki sposób dzieci poznają Internet: Zobacz, kiedy są online, których urządzenia używają, a także, czy przypadkowo trafiają na nieodpowiednie strony. Mogą poprosić o odblokowanie konkretnej strony. Dzięki temu angażujesz się w ich rozwój. Profile sieciowe dla gadżetów rodzinnych i urządzeń IoT: wszystkie połączenia z siecią lokalną lub siecią dla gości są zgodne z przyjętymi zasadami, a wszystkie nietypowe działania są przerywane i rejestrowane. Dyskretna ochrona sieci: Narzędzia do analizy zagrożeń DNS i IP blokują dostęp do złośliwych miejsc docelowych w czasie rzeczywistym, podczas gdy wprowadzenie funkcji Google Safe Browsing do routerów Synology rozszerza ochronę firmy Google przed złośliwym oprogramowaniem, inżynierią społeczną i niechcianym oprogramowaniem.
    
   Nowy poziom bezpieczeństwa sieci Wi-Fi dzięki WPA3
   MR2200ac to jeden z pierwszych routerów, które mają certyfikat WPA3, niedawno wprowadzoną normę bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. Z nowymi opcjami, takimi jak WPA3-Personal, WPA3-Enterprise i Enhanced Open™, MR2200ac łączy sieci domowe, biznesowe i publiczne z najnowszymi zabezpieczeniami przed podsłuchiwaniem i innymi atakami. Dzięki szybkim i ciągłym aktualizacjom od Synology sieć mesh będzie gotowa do przeciwdziałania wszelkim powstającym zagrożeniom.
    
   Dostępność
   MR2200ac jest juz dostępny. Aby dowiedzieć się więcej na temat oferty, wejdź na stronę:
   https://www.synology.com/products/MR2200ac
   Aby dowiedzieć się, gdzie kupić produkt, wejdź na stronę:
   https://www.synology.com/en-global/wheretobuy/Poland
   System SRM 1.2 do dziś dostępny dla wszystkich routerów Synology. Aby dowiedzieć się więcej na temat swojego pełnego zakresu funkcji i modelach, wejdź na stronę: https://www.synology.com/srm
    

   Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.