Jump to content
pawlos

Konfiguracja DW1550, Win 10 i NAS Zyxel NSA 325 v2.

Recommended Posts

pawlos

Mam pytanie odnośnie konfiguracji DW1550, Win 10 i NAS Zyxel NSA 325 v2.

Po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania na zyxelu spadły mi transfery i to bardzo. Max co osiągam to chwilowe 40 MB/s, ale prawie zawsze jest coś koło 30-33 MB/s. Zmiana sterowników do DW1550 nic nie daje, reset wszystkiego również. Nie wiem jakie były transfery chwilę przed zmianą softu, ale swego czasu na tej konfiguracji miałem około 50 MB/s. Macie jakiś pomysł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

@pawlos jeśli po zmianie FW w zyxelu spadły Ci transfery, to szukałbym info nt downgrade FW. Coś mi się wydaje, że przez webgui się nie da, ale coś można zdziałać z recovery FW z usb. Jeśli transfery z innego komputera w sieci będą w porządku, to wykluczyłbym i kartę i OS i grzebał w NASie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
pawlos

Właśnie tak myślę. Dlatego zapytałem tutaj bo wiem, że parę osób ma zyxela i jestem ciekawy jak wygląda sprawa u nich :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

@Idanit jedzie na zyxelu właśnie, więc musisz go pingnąć aby podzielił się doświadczeniem :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idanit

Po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania na zyxelu spadły mi transfery i to bardzo.

Rozumiem, że dopiero teraz zrobiłeś update z wersji 4.71 do 4.80 czy jest jakaś nowsza, o której mi jeszcze nie wiadomo.

Jeśli 4.80 to coś musiało pójść nie tak podczas instalacji. Ja powiem szczerze nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy tymi wersjami ani na plus ani na minus.

Podłącz laptopa kablem do routera i zrób wtedy test prędkości zobaczymy jakie wyniki uzyskasz. Moje wyniki znajdziesz w tabelce w poniższym poście i nie różnią się one niczym od tych, które uzyskiwałem na starszej wersji.

Jeśli w miarę posługujesz się językiem niemiecki to mogę podesłać link do niemieckiego forum na którym kilka osób sygnalizowało podobny problem. Moja znajomość tego języka jest na tyle słaba, że niewiele mogę się domyślić a tłumacz googla przerabia to na bełkot ;-)

Moja sugestia to pobrać jeszcze raz plik z uaktualnieniem i przeprowadzić je ponownie, jeśli to nie naprawi problemu to analogicznie powrót do wersji starszej, jeżeli oprogramowanie na takową pozwoli. W ostateczności factory reset, bo po nim jeśli mnie pamięć nie myli sprzęt powróci do wersji oprogramowania jak była po zakupie.

  • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
pawlos

Udało się. Niestety nie obyło się bez resetu. Nie chciałem tego robić bo nie lubię ustawiać wszystkiego od nowa. Transfery prawie wróciły :) jest 50 MB/s, ale bywało o 2-3 MB/s lepsze. Teraz czekam na kolegę co ma laptopa z kartą 1000 by sprawdzić transfery ;) w moim małym lapku mam niestety kartę 100.

Dziękują za pomoc :)

  • Like it 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.