Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Michał10
      Przez Michał10
      Witajcie,
      jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

• patryczekk
      Przez patryczekk
      Cześć jestem laikiem, ale z zamiłowaniami - abyś zrobić to samemu.
      Na ten moment potrzebuję stuningować mój router RT-AC51U, aby mieć między innymi sftp. Niestety oryginalne oprogramowanie na asusie mi tego
      nie umożliwia, stąd muszę coś zmienić. Konkretnie zależałoby mi na:
      1) sftp
      2) samba po usb z pendrive podłączonym (obsługa pendrive)
      3) open vpn wgrane i aby wypluwał mi plik konfiguracyjny
      4) wol - budzie komputera przez lan
      5) oczywiście wi-fi i 4 lany tzn, aby wszystkie lany działały, no i wan aby działał
      6) obsługa modemu 4g
      7) podgląd kto jest podłączony do sieci
      😎 możliwość włączania i wyłączania wps

Czy moglibyście wskazać koledzy i koleżanki, w jaki sposób najlepiej (optymalnie) wgrać nowe oprogramowanie i które jest
      prostsze do zarządzania,a  może też jest w języku polskim.
      Przeglądałem forum niemniej nie wszystko rozumiem, np. że trzeba coś przylutować - stąd zakładam temat
      bo może obecnie można coś w temacie uprościć.
    • Daniel zaw
      Przez Daniel zaw
      WITAM WSZYSTKICH
      Zainstalowałem prestashop ale mam problem z widzialnością witryny z zewnątrz - cały czas server chce przekierować na adres wewnętrzny a nie domenę..... , może ktoś wie gdzie mam szukać? 
      może ktoś zmontuje jakis filmik instruktarzowy instalacji Prestashop na Synology!!
      Czy ktoś może  pomóc? 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.