Skocz do zawartości
house

My Cloud DL2100

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house

Dzięki naszemu partnerowi, firmie

  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
mieliśmy okazję przyjrzeć się rozwiązaniu NAS firmy:
  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

Zbudowany od podstaw ze sprzętu, oprogramowania i dysków firmy WD, system My Cloud Business Series DL2100 jest wszechstronnym, wysokowydajnym urządzeniem NAS przeznaczonym specjalnie dla małych firm. Ten w pełni zintegrowany i łatwy w instalacji system zapewnia niezawodność, bezpieczeństwo i skalowalność, które pomogą pomyślnie rozwijać firmę. Tyle wstępu z opisu producenta. Zapewne wielu z Was kojarzy firmę WD jako producenta dysków twardych - czy to w kolorowych wersjach desktop czy przenośnych seriach WD MyPassport. Od czasu do czasu słyszałem coś na temat jednodyskowych, prostych serwerach MyCloud - które zazwyczaj były małymi, domowymi przechowalniami danych. Na rynku urządzeń przechowywania danych w sieci prym wiodą rozwiązania Synology, Qnap czy nieśmiało konkurującym z nimi Netgear ReadyNas. Tymczasem WD dość intensywnie zaczyna zaznaczać swoją obecność w innych segmentach rynku. Po rozwiązaniach domowych, producent wprowadził dobrze wyposażone urządzenia dla segmentu biznes. Do takiego właśnie klienta stara się dotrzeć z modelem DL2100. Urządzenie kompletne, zbudowane od początku do końca przez WD - wyposażone w autorski system WD MyCloud OS oraz specjalne dyski WD (seria RED).

Wygląd

gallery_1_125_41215.jpggallery_1_125_29773.jpggallery_1_125_146112.jpggallery_1_125_93381.jpg
Wyglądem MyCloud DL2100 nie wyróżnia się praktycznie niczym od produktów konkurencji. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że bardzo mocno nawiązuje do urządzeń firmy Qnap. Czarna metalowa obudowa z plastikowym panelem przednim prezentuje się dość dobrze. Umieszczony z przodu port USB 3.0 wyposażono w przycisk automatycznego kopiowania danych z podłączonych do niego urządzeń. Diody LED informują o pracy urządzenia oraz aktywności zainstalowanych dysków twardych. Montaż dysku odbywa się poprzez ich wsunięcie w odpowiednią zatokę, z pominięciem przykręcania specjalnych wąsów lub sanek do dysków. Serwer w konfiguracji dostarczonej do testów posiadał 2 dyski WD RED o pojemności 2TB. Na tylnym panel DL2100 znajdują się dwa porty gigabit LAN umożliwiające pracę w trybie adaptacyjnego równoważenie obciążenia (load balancing) lub jego agregacji (IEEE 802.3ad). Dodatkowo co jest ciekawostką w tego typu urządzeniach, zastosowano podwójne wejście zasilania z możliwością automatycznego przełączania się pomiędzy nimi w przypadku utraty zasilania z jednej linii. Jak widać zadbano o aspekty wysokiej dostępności :12_slight_smile: Dodatkowo producent umożliwia rozbudowę pamięci RAM urządzenia, poprzez udostępnienie jednego slotu DIMM z możliwością instalacji odpowiedniego modułu :

gallery_1_22_159774.jpg

Pamięć RAM można rozszerzyć do 5 GB, ale niestety w ograniczonym zakresie gdyż lista "akceptowanych" kości została przez producenta ograniczona do dwóch modeli firmy Kingston (KVR16N11S8/4 i KVR13N9S8/4). Trudno zweryfikować, czy modele innych producentów działają poprawnie i jaki wpływ na warunki gwarancji ma ich stosowanie. Oczywiście na koniec nie mogę zapomnieć o drugim porcie USB 3.0 umieszczonym na tylnym panelu. Niestety ten port nie posiada opcji przypisywania zadań do automatycznego zgrywania danych z podłączonych nośników.
Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii : 

Specyfikacja

Procesor Intel Atom C2350 1,7 GHz dual-core
Pamięć RAM 1 GB DDR3
rozbudowa pamięci TAK - do 5GB (1 wolny slot DIMM)
Maksymalna ilość dysków 2 x 3,5" WD RED 2TB (WD20EFRX)
Zabezpieczenie kieszeni dysków brak
porty USB 2 x USB 3.0
Porty LAN 2x LAN 10/100/1000 Mbps
Wymiary i masa urządzenia 108 x 216 x 147 mm
Obsługa RAID TAK - JBOD, RAID 0, RAID 1
Chłodzenie 1 wentylator
Inne 2 wejścia zasilania (1 zasilacz w zestawie)

Po więcej informacji odsyłam Was na stronę producenta :

  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
.
Lista kompatybilnego sprzętu :
  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
.

Funkcje

 • Centralny, bezpieczny i szybki magazyn na wszystkie dane Twojej firmy

Łatwy w zarządzaniu system NAS, w którym możesz bezpiecznie przechowywać newralgiczne dane biznesowe ze wszystkich firmowych komputerów PC i Mac. Bezpieczny dostęp zdalny i mobilny sprawia, że wszystkie pliki masz zawsze pod ręką i możesz je łatwo udostępniać pracownikom, partnerom i klientom.

 • Wydajność klasy biznesowej

Szybki, dwurdzeniowy procesor Intel® Atom™ C2350 i 1 GB pamięci DDR3 zapewniają systemowi My Cloud DL2100 optymalną wydajność pracy w środowisku wielu użytkowników i wielu aplikacji. Ultraszybki transfer danych (odczyt 115 MB/s; zapis 101 MB/s) pozwala przesyłać wiele plików jednocześnie, co usprawnia obieg informacji.

 • Wbudowana niezawodność klasy biznesowej

Systemy NAS My Cloud Business Series są fabrycznie wyposażone w dyski twarde WD Red NAS. Dyski te zostały zaprojektowane specjalnie do systemów NAS i cechują się najwyższym poziomem niezawodności. Poprawiają także wydajność urządzenia i nadają się doskonale do środowisk pracy ciągłej 24x7.

Opracowana w firmie WD, wyjątkowa technologia NASware™ dodatkowo optymalizuje dyski WD Red pod kątem pracy w środowisku NAS. Od kompensacji drgań, przez zoptymalizowany porób energii po ochronę danych w razie utraty zasilania, oprogramowanie sprzętowe tych dysków zostało zaprojektowane tak, aby zwiększyć niezawodność i wydajność systemu oraz ograniczyć przestoje. Dyski twarde WD Red są idealnym wyborem dla systemów NAS My Cloud Business Series dostarczanych bez fabrycznie zainstalowanych dysków i zapewniają największy komfort pracy z urządzeniami NAS.

 • System operacyjny My Cloud OS — udoskonalone zarządzanie danymi

Opracowany w firmie WD system operacyjny My Cloud OS oferuje pakiet narzędzi i aplikacji, dzięki którym użytkownicy mają pełną kontrolę nad najcenniejszymi danymi. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi administracyjnemu instalowanie i konfigurowanie magazynu danych oraz zarządzanie nim jest całkowicie bezproblemowe. Nasza uznana w branży aplikacja My Cloud umożliwia bezpieczne przeglądanie i udostępnianie plików z dowolnego komputera, tabletu lub smartfonu podłączonego do Internetu. Ponadto, na urządzenie można pobrać i zainstalować popularne aplikacje innych producentów, aby dostosować funkcje systemu NAS do własnych potrzeb. Więcej informacji :

  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
.

Przegląd funkcji My Cloud OS:

 • Zaawansowane mechanizmy ochrony cennych danych biznesowych

Utrata danych to utrata przychodów. Dlatego urządzenie My Cloud DL2100 oferuje wszechstronne opcje ochrony przed nieoczekiwaną utratą danych. Kopie zapasowe przechowywane na dysku lokalnym, zdalnym lub w chmurze zapewnią ochronę wszystkich komputerów PC i Mac w firmie. Dodatkowy poziom ochrony plików stanowią konfiguracje RAID i funkcja szyfrowania woluminów. A dzięki dwóm kartom sieciowym i dwóm złączom zasilania urządzenie My Cloud DL2100 zapewnia dostępność danych nawet w razie awarii łącza sieciowego lub zasilacza. Więcej informacji :

  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
.

 • Skalowalna pojemność i wydajność: na dziś i na przyszłość

Urządzenia My Cloud Business Series zostały zaprojektowane tak, aby ich pojemność i wydajność zawsze dotrzymywały kroku rosnącym potrzebom firmy. Dyski twarde można łatwo wymieniać na większe bez wyłączania urządzenia i bez zbędnych przestojów. Wbudowane dodatkowe gniazdo pamięci umożliwia podniesienie wydajności urządzenia przez rozszerzenie pojemności pamięci operacyjnej do 5 GB. System My Cloud DL2100 jest także wyposażony w dwa złącza Gigabit Ethernet, do których można podłączać kaskadowo inne urządzenia NAS, uzyskując w ten sposób dodatkowe zwiększenie pojemności sieciowego magazynu danych.

 • Bezproblemowa integracja ze środowiskiem biznesowym

System NAS My Cloud Business Series można zintegrować z istniejącym środowiskiem serwera Active Directory, aby usprawnić udostępnianie plików, zarządzanie danymi i przepływ informacji biznesowych.

 • Idealne rozwiązanie do środowisk wirtualnych

Zintegrowana obsługa technologii iSCSI umożliwia używanie systemu NAS My Cloud Business Series jako magazynu danych dla maszyn wirtualnych, aplikacji i serwerów w sieci w celu zapewnienia szybkiego dostępu do danych biznesowych.

 • Automatyczne kopiowanie danych z zewnętrznego dysku USB jednym przyciskiem

Z przodu systemu znajduje się wygodny przycisk, którego naciśnięcie powoduje automatyczne skopiowanie wszystkich plików z zewnętrznego dysku USB na urządzenie My Cloud DL2100. Dzięki temu wszystkie dane biznesowe będą zawsze dostępne w jednym, bezpiecznym miejscu.

Funkcje biznesowe :

 • Cel i inicjator iSCSI
 • Zintegrowany serwer FTP
 • Łączenie portów i przełączanie awaryjne
 • Obsługa ramek typu jumbo
 • Protokoły IPv4 i IPv6
 • Obsługa zasilacza UPS (przez USB i sieć)
 • Monitor zasobów w czasie rzeczywistym
 • Protokół SNMP
 • Zarządzenie użytkownikami/zarządzanie grupą
 • Limity dyskowe użytkowników/grup
 • Rozproszony system plików (DFS)
 • Obsługa serwera Microsoft Active Directory

Więcej informacji : 

  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

Testy

Procedura testowa została przeprowadzona na komputerze ITX wyposażonym w :

 • Intel® Core™ i3-2105 (3M Cache, 3.10 GHz),
 • Gigabyte GA-B75N
 • 8GB RAM DDR3,
 • SSD A-DATA 512GB XPG SX900
 • system Windows 10

Do testu użyłem :

 • przykładowego pliku *.iso o rozmiarze 3.8 GB,
 • NAS Performance tester
 • CrystalDiskMark

Urządzenie fabrycznie wyposażone było w 2 dyski WD RED 2TB (WD20EFRX).

JBOD

 • SMB - transfer pliku ISO (odczyt/zapis):

openit_1440850058__smb_odczyt_jbod.pngopenit_1440850062__smb_zapis_jbod.png

 • CrystalDiskMark (smb/iscsi)

openit_1440850110__crystal_smb_jbod.pngopenit_1440850115__crystal_iscsi_jbod.pn

 • NAS performance tester
Running warmup... 
Running a 1000MB file write on \\WDMyCloudDL2100\jbod 5 times... 
Iteration 1: 36,09 MB/sec 
Iteration 2: 37,76 MB/sec 
Iteration 3: 36,95 MB/sec 
Iteration 4: 36,85 MB/sec 
Iteration 5: 36,40 MB/sec 
----------------------------- 
Average (W): 36,81 MB/sec 
----------------------------- 
Running a 1000MB file read on \\WDMyCloudDL2100\jbod 5 times... 
Iteration 1: 50,26 MB/sec 
Iteration 2: 48,05 MB/sec 
Iteration 3: 53,18 MB/sec 
Iteration 4: 49,83 MB/sec 
Iteration 5: 58,73 MB/sec 
----------------------------- 
Average (R): 52,01 MB/sec 
-----------------------------

RAID0

 • SMB - transfer pliku ISO (odczyt/zapis):

openit_1440850415__smb_odczyt_raid0.pngopenit_1440850419__smb_zapis_raid0.png

 • CrystalDiskMark (smb/iscsi)

openit_1440850448__crystal_smb_raid0.pngopenit_1440850453__crystal_iscsi_raid0.p

 • NAS performance tester
Running warmup... 
Running a 1000MB file write on \\WDMyCloudDL2100\P2P 5 times... 
Iteration 1: 99,67 MB/sec 
Iteration 2: 94,80 MB/sec 
Iteration 3: 52,80 MB/sec 
Iteration 4: 98,75 MB/sec 
Iteration 5: 101,58 MB/sec 
----------------------------- 
Average (W): 89,52 MB/sec 
----------------------------- 
Running a 1000MB file read on \\WDMyCloudDL2100\P2P 5 times... 
Iteration 1: 60,55 MB/sec 
Iteration 2: 62,01 MB/sec 
Iteration 3: 60,09 MB/sec 
Iteration 4: 60,87 MB/sec 
Iteration 5: 61,29 MB/sec 
----------------------------- 
Average (R): 60,96 MB/sec 
-----------------------------

RAID1

 • SMB - transfer pliku ISO (odczyt/zapis):

openit_1440850543__smb_odczyt_raid1.pngopenit_1440850547__smb_zapis_raid1.png

 • CrystalDiskMark (smb/iscsi)

openit_1440850551__crystal_smb_raid1.pngopenit_1440850555__crystal_iscsi_raid1.p

 • NAS performance tester
Running warmup... 
Running a 1000MB file write on \\WDMyCloudDL2100\testfolder 5 times... 
Iteration 1: 42,92 MB/sec 
Iteration 2: 42,47 MB/sec 
Iteration 3: 43,35 MB/sec 
Iteration 4: 44,35 MB/sec 
Iteration 5: 42,87 MB/sec 
----------------------------- 
Average (W): 43,19 MB/sec 
----------------------------- 
Running a 1000MB file read on \\WDMyCloudDL2100\testfolder 5 times... 
Iteration 1: 60,96 MB/sec 
Iteration 2: 59,26 MB/sec 
Iteration 3: 61,06 MB/sec 
Iteration 4: 55,25 MB/sec 
Iteration 5: 59,27 MB/sec 
----------------------------- 
Average (R): 59,16 MB/sec 
-----------------------------

Podsumowanie

Według producenta nowe rozwiązania z serii My Cloud Business umożliwiają małym firmom stworzenie zbiorczego punktu przechowywania danych, który będzie jednocześnie stanowił bezpieczny kanał dostępu do firmowych danych dla pracowników, gdziekolwiek są. I do tej funkcjonalności nadają się moim zdaniem bardzo dobrze. Testując model DL2100 mam wrażenie, że WD ma dokładnie sprecyzowany tzw. "target" do którego chce dotrzeć. Są to małe firmy, które zazwyczaj z braku zasobów sprzętowych czy też niskiej świadomości bezpieczeństwa używają publicznych chmur (jak Dropbox™, OneDrive® lub Google Drive) dzieląc się danymi z pracownikami i partnerami zewnętrznymi. WD MyCloud DL2100, w przypadku rezygnacji z wysyłania danych poza firmę, pozwala szybko i skutecznie, za pomocą w miarę bezpiecznego kanału umożliwić dostęp dla kogokolwiek. Aplikacja WD MyCloud na urządzenia mobilne (iOS® oraz Android™) nie jest produktem wybitnym i posiadającym dużo funkcji ale swoje zadania realizuje dość poprawnie.

gallery_1_22_29188.pnggallery_1_22_20792.pnggallery_1_22_18769.pnggallery_1_22_6991.png

Minusem jest wymóg utworzenia identyfikatora online w chmurze WDMycloud.com dla każdego konta (poza systemem urządzenia) i przypisaniu go do lokalnego konta w serwerze:

gallery_1_22_2778.png gallery_1_22_15851.png
Największym atutem tego urządzenia jest wspomniane wcześniej podwójne gniazdo zasilające (z obsługą trybu failover), dwa gniazda Gigabit Ethernet oraz obsługa zasilaczy UPS. Pozwala to na zapewnienie ciągłego dostępu do danych w sieci lokalnej, pomimo zdarzających się czasami awarii przełączników sieciowych lub zasilania :

gallery_1_22_15100.png

Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość wykonywania kopii zapasowych wszystkich komputerów w firmie za pomocą aplikacji WD SmartWare (dla komputerów PC) oraz Apple Time Machine® (dla komputerów Mac). MyCloud DL2100 domyślnie udostępnia odpowiednie usługi i miejsca docelowe (foldery sieciowe). Tak zgromadzone dane możemy synchronizować do innego urządzenia MyCloud lub np na zewnętrzny dysk USB 3.0. Ponadto DL2100 posiada obsługę miejsc docelowych i inicjatorów iSCSI, replikacji i synchronizacji plików, zintegrowany serwer FTP, DLNA, WebDAV, konsolę SSH, oraz obsługę Microsoft Active Directory.

Jedynym rozwiązaniem, które mi się w tym urządzeniu nie podoba to "guzikowe" definiowanie uprawnień do folderów:

gallery_1_22_17685.png

Takie zastosowanie ma również zalety, pozwalając na obsługę uprawnień przez osoby mniej zaznajomione z tego typu rozwiązaniami. Jednak w linii biznesowej widziałbym bardziej zaawansowane mechanizmy, pozwalające np na przechodzenie przez foldery w drzewie katalogów. Pomijając te "guziki", nie dopatrzyłem się nigdzie funkcji inspekcji uprawnień - szczególnie przydatnej w środowiskach wielu użytkowników korzystających z jednego serwera NAS.


Mam nadzieję, że zbyt uproszczony interfejs i pewne niedociągnięcia oprogramowania rozwiąże zapowiedziana na targach IFA 2015 nowa wersja systemu MyCloud OS 3. Doniesienia prasowe informują, że firma WD wprowadzi pakiet oprogramowania dla deweloperów My Cloud Device SDK i My Cloud API, które umożliwiają tworzenie nowych rozszerzeń, funkcji i możliwości w ekosystemie urządzeń chmury osobistej My Cloud. My Cloud Device SDK, oparto na otwartej platformie Docker, co zapewnić ma deweloperom możliwość łatwego dostępu i współpracy w celu tworzenia dostosowanych funkcji i rozszerzeń. Nowe funkcje i rozszerzenia z wykorzystaniem nowego pakietu SDK zapowiedzieli Plex (

  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
) i Milestone (monitoring video Milestone ARCUS z 2 licencjami na kamery IP). Czym zaskoczy nas WD ? Okaże się 21 września.
WD MyCloud DL2100 opatrzony jest trzyletnią ograniczoną gwarancją (w przypadku modeli sprzedawanych z dyskami) lub dwuletnią ograniczoną gwarancją (w przypadku modeli sprzedawanych bez dysków). Cena urządzenia w naszych sklepach internetowych oscyluje na poziomie 2500-2700 PLN (wersja 2x2 TB).

Za udostępnienie sprzętu do testów dziękujemy firmom:

  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

  Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.


Zobacz cały artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • OpenITbot
   Przez OpenITbot
   Na polskim rynku pojawiły się najbardziej wszechstronne, idealne dla każdego środowiska przełączniki. Od teraz konfigurowanie i monitorowanie sieci za pomocą jednego ekranu z dowolnego zakątka na świecie nie stanowi najmniejszego problemu.  

    
   Rodzina przełączników GC110, GC110P, GC510P oraz GC510PP jest pierwszą, która umożliwia konfigurację i zarządzanie z każdego miejsca. Wystarczy aplikacja NETGEAR Insight, aby wykonać prostą konfigurację, a następnie monitorować urządzenia i zarządzać nimi zdalnie lub w chmurze.  
    
   Konfiguracja przełączników jest niezwykle nowoczesna i przejrzysta. Co ważne, modele GC110, GC110P oraz GC510P nie posiadają wentylatorów, dzięki czemu są całkowicie bezgłośne. Z kolei model GC510PP jest wyposażony w dyskretnie pracujący wentylator.  
   Warto także wspomnieć o dedykowanych portach SFP zapewniających połączenie światłowodowe na dużym dystansie oraz możliwość nadmiarowego połączenia z przełącznikiem centralnym.  

    
   Nie bez znaczenia jest tu także zautomatyzowana wieloplatformowa konfiguracja ustawień sieci VLAN, usług QoS, list ACL, agregacji łączy oraz portów PoE. Automatyczne przyłączanie i bezdotykowa konfiguracja zaś pozwalają na dodawanie kolejnych urządzeń do sieci w celu automatycznego dziedziczenia parametrów konfiguracji sieciowej dla bezproblemowej integracji. Co ważne, przełączniki obsługują pełen zestaw zaawansowanych funkcji przełączania L2 - zarówno dla prostych sieci, jak i tych wysoce złożonych. Ponadto zostały opracowane tak, aby spełniać obecne i przyszłe wymagania sieci konwergentnej. Na koniec warto dodać, iż model GC110P (62 W) wyposażony jest w porty PoE (802.3af), podczas gdy modele GC510P (134 W) i GC510PP (195 W) obsługują PoE+ (802.3at) w przypadku istniejących lub przyszłych urządzeń o zwiększonym poborze mocy. 
    Cena przełączników :
   NETGEAR GC110 to ok. 515 złotych netto. NETGEAR GC110P to ok. 750 złotych netto.   NETGEAR GC510P to ok. 990 złotych netto.   NETGEAR GC510PP to ok. 1300 złotych netto.  Więcej informacji : 
   Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
  • neon
   Przez neon
   Witam,
   Chciałem przedstawić  jak w firmie czy domu można stworzyć swoją własną chmurę i pracować jednocześnie na  bazie dokumentów. Zalet tego rozwiązania jest bardzo dużo. Jednak akurat dla mnie,  najważniejsza jest możliwość pracowania zdalnie z poza biura. Mowa tu o Cloud Station Server.  Co potrzebujemy:
   Zaczynamy od instalacji Aplikacji Cloud Station Serwer z Centrum pakietów.
   Zakładamy konta userom/pracownikom, lub jeśli konta były już założone wcześniej wykorzystamy je w kolejnych etapach.
   Dodatkowo w uprawnieniach zaznaczamy zezwól dla Cloud Station Server.
   Włączamy QuickConnect – aplikacja ta ułatwia na łączenie serwera Diskstation z dowolnego miejsca.  Do włączenia potrzebujemy Konto Synology, które możemy założyć  na stronie: https://account.synology.com/pl-pl. Tu wymagane jest podanie swego aktualnego emaila. Dodatkowo określamy nazwę QuickConnect ID.

   Dodatkowo w zakładce zaawansowane zaznaczamy to co nam jest potrzebne.
   - w moim przypadku mam zaznaczone wszystkie usługi.
   Kolejnym etapem jest przejście na stronę: https://www.synology.com/pl-pl/support/download, wybranie swego modelu Synology i pobranie na komputery, które mają używać Cloud Station aplikacji – Cloud Station Driver.
   Po zainstalowaniu i uruchomieniu ukaże się nam okno aplikacji:

   - gdzie wpisujemy Swoje QuickConnect ID, nazwę użytkownika i hasło.  Po wpisaniu ukaże się nam wybór folderów jakie chcemy synchronizować. Możemy również wybrać czy synchronizacja ma być dwukierunkowa czy jednokierunkowa. Ustawienia te w późniejszym czasie możemy edytować i zmieniać. Tak jak poniższej grafice folder „wspolny” ustawiony jest na dwukierunkową synchronizację

   Tak dotarliśmy do końca poradnika.  Moim zdaniem Cloud Station Serwer jest super rozwiązaniem i mając serwer Synology śmiało powinniśmy  wykorzystać jego możliwości. Na moim przykładzie obecnie nie wyobrażam sobie pracy bez Synology i Synology Cloud Station. Rozwiązanie te pozwoliło mi na bardziej efektowne wykorzystanie czasu pracy, gdzie większość czasu zdarza mi się spędzać poza biurem. Dodając dodatkowo wykonanie kopii bezpieczeństwa najważniejszych plików, gdzie w jednym czasie wszyscy pracownicy mają dostęp do bazy plików, na których pracują.  
   Pozdrawiam i zachęcam do wykorzystania tej funkcji Synology.
  • dao
   Przez dao
   Z 4Tb zajęty jest ok 1Tb. Same zdjęcia. Za każdym razem po ponownym włączeniu komputera i otwarciu katalogu ze zdjęciami od początku odświeżają się miniaturki co w przypadku katalogów z dużą ilościś zdjęć trwa ok 2 minuty. Czy jest sposób, żeby to naprawić ?
   Wd podpięty do Netgear R7800, dostęp do wd po sieci 5Ghz.  

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.