Skocz do zawartości
muzykcb

AICloud 2.0 - jak dodać kilku użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Witam.

Posiadam Router RT-AC68U,

Korzystam w swoim telefonie (z androidem) z funkcji AiCloud i mam włączoną funkcję ochrony hasłem.

Chciałbym aby inne osoby również korzystające z AiCloud też miały dostęp do zasobów ale nie wszystkich, wobec tego proszę o podpowiedź jak ustawić dodatkowe hasła i pozwolenia na dostęp tylko do pewnych folderów.

W zakładce "Aplikacje USB - Udostępnianie miejsca sieciowego / Cloud Disk" mam zdefiniowane osoby i ustawione uprawnienia - działa to odpowiednio na komputerach które się łączą zarówno w sieci LAN jak i WAN przez VPN, niestety w telefonie z aplikacją AiCloud pojawia się komunikat o błędnym haśle oraz użytkowniku.

Nadmieniam że działa tylko hasło główne które daje dostęp do wszystkich folderów i ustawień routera.

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chciałbym aby inne osoby również korzystające z AiCloud też miały dostęp do zasobów ale nie wszystkich, wobec tego proszę o podpowiedź jak ustawić dodatkowe hasła i pozwolenia na dostęp tylko do pewnych folderów.

nie ustawisz, AiCloud nie obsługuje więcej niż 1 użytkownika (konta admin)

W zakładce "Aplikacje USB - Udostępnianie miejsca sieciowego / Cloud Disk" mam zdefiniowane osoby i ustawione uprawnienia - działa to odpowiednio na komputerach które się łączą zarówno w sieci LAN jak i WAN przez VPN, niestety w telefonie z aplikacją AiCloud pojawia się komunikat o błędnym haśle oraz użytkowniku.

to są 2 różne rzeczy, w tym miejscu ustawiasz konta użytkowników smb. AiCloud nie korzysta z kont "Cloud Disk"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Tak myślałem. Dzięki za potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Witam.

"Odgrzewając" temat a zarazem kończąc - od 3 tygodni testuję ponownie Aplikacje AiCloud 2.0 na routerze RT-AC68U soft: Merlin 380.57 + telefon Android 4.4 KitKat z wgraną aplikacją na telefonAiCloud 2.0. 

Obecnie aplikacja pozwala już na dostęp innych użytkowników (niż tylko admin) zapisanych w opcji: "Aplikacje USB - Udostępnianie miejsca sieciowego / Cloud Disk" z oczywiście ograniczeniami nałożonymi przez administratora na innych użytkowników odnośnie dostępu do folderów na dysku.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.