Jump to content
house

Wkrótce nowy sprzęt w recenzjach

Rate this topic

Recommended Posts

house

Witajcie,
Pracowity koniec lata - na dniach pojawi się trochę sprzętu, którym będę miał okazję się pobawić. Jeżeli macie jakieś pytania bądź sugestie to proszę o informację.
Konkretnie :

33-127-573-10.jpg

33-320-218-07.jpg

d4679374-6827-4a4c-a57b-01fbef9c5ed2.jpg

tp-link-touch-p5-touchscreen-router-1b.j

DWA-192_01.png

W ciągu najbliższych tygodni będzie trochę nowej lektury  :my_cool: Jeżeli chcielibyście zobaczyć jakieś konkretne testy - piszcie :)

glorifyday

Przypominam sie z tym tanim czterodyskowy NASem. Bodajze Zyxel NAS540.

• Like it 2

house

@glorifyday niestety nie mam wpływu na to co dostaję do testów, wszystko otrzymuję na zasadzie użyczenia na tydzień lub dwa. Ponowię pytanie, może coś się uda :)  

Idanit

Przypominam sie z tym tanim czterodyskowy NASem. Bodajze Zyxel NAS540.

+1

też jestem ciekaw. Sam też rozpuściłem wici może uda mi się go dorwać na parę dni.

house

Tak prezentują się przysłane zabawki :

Edited by house

house

Okazuje się, że FW TP-Link przeszło gruntowną przebudowę, całość działa bardzo ciekawie a sam układ menu i obsługa na 5+. 

post-1-0-98223000-1442159874_thumb.pngpost-1-0-48123800-1442159877_thumb.png

Zobaczymy co potrafi Archer C9 i Touch P5 :) Obydwa konstrukcyjnie zbliżone do NETGEAR R7000

glorifyday

Inspiracja dosc czytelna mimo inwersji kolorystyki ;)

• Like it 1

house

Wkrótce przetestuję :

• Like it 1

house

Do dnia dzisiejszego pojawiły się recenzje :

house

Kolejne nowości przesłane do obejrzenia :) 

• Like it 1

balagaan

A kiedy synology router?

Ciekaw jestem go strasznie.

Mobilnie z LG G

house

@balagaan nie prędko. nie wiadomo kiedy pojawi się w sprzedaży a kolejna sprawa to brak współpracy z Synology. Nie posiadają produktów demo. Będę musiał czekać na sztukę z półki sklepowej i uprzejmość fipro.pl :/ Jestem w trakcie załatwiania, bo również jestem ciekaw pracy nowego systemu. 

• Like it 1

house

Dziś dzięki uprzejmości Fipro oraz Asus Polska dostałem takie zabawki do recenzji 

house

Netgear oprócz "tajemniczego" routera, na którego część z Was na pewno będzie czekać, wysłał coś takiego :

house

Dzisiaj otrzymałem nowy sprzęt do recenzji, wkrótce przedstawię Wam więcej informacji nt :

• routera Zyxel Armor Z1 :

• serwera NAS Zyxel NAS326

•  zrobimy porównanie 2 AP :

oraz sprawdzimy zestaw powerline/AP od Netgear : 

• Like it 1

gooru2

Ciekawi mnie czy ten Armor jest wydajny. Bo wygląda na niezłą krowę, a i pojedyncze opinie w necie wskazują, że to może być fajny sprzęt w fajnej cenie. 

house

@gooru2 krowiasty potwornie - wysoki, szeroki,ale wbrew pozorom jednak szybki :) ma kilka fajnych funkcji w FW

gooru2

Szybszy od R7000, czy jednak nie. I jak z zasięgiem. Bo przy jego cenie to może być hit. 

house

Na razie obejrzałem 5GHz i nie jest źle. Przy 6 m przez jedną ścianę daje radę (download/upload) :

armorz1_5g_6m_download.pngarmorz1_5g_6m_upload.png

przy :

armorz1_5g_6m_wifianalitics.png

Cena wcale nie taka atrakcyjna 820-870PLN. Z drugiej strony to Qualcomm Atheros dwurdzeniowy 1.4 GHz.

gooru2

Gdzieś widziałem cenę 570zł. Stąd to podejście. Ale nawet w kontekście ac68u, r7000, ac87 to sprzęt się broni w odróżnieniu od Archera ac2600 czy r7800. 

• Like it 2

house

Najniższa oferta z ceneo to 750PLN. Przy takiej kwocie warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem. Ogólnie rzecz ujmując - router jest szybki, ma proste, funkcjonalne FW - jedyny mankament to to, ze nie wyciąga niebotycznych prędkości przez USB i nie lubi się z jperf'em. 

house

Tym razem do recenzji dostałem coś takiego :

• kamerka sieciowa Foscam C1
  • NAS Zyxel NAS520
  • oraz mało znane u nas serwery firmy Thecus, model N5810 z linuxem:
  • oraz W5000 - co ciekawe z Windowsem :) - Windows Storage Server 2012 R2 Essentials 

• Like it 1

house

Korzystając z wakacyjnych wyjazdów Zyxel wyposażył mnie w 2 routery LTE :

DSC_9732.JPG

Zobaczymy jak bardzo będę offline :D 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Pakot
      By Pakot
      Czesc,
      informacja dla potomnych. Problem: router w trybie AP wariuje z wifi, zwlaszcza 2,4ghz. Na tyle to upierdliwe, ze dziala jakies 2-3 min. po restarcie, potem calkowicie przestaje, siec pojawia sie i znika co kilka minut, urzadzenia (rozne) nie moga sie polaczyc albo lacza i rozlaczaja. Co ciekawe, po przestawieniu w tryb router wszystko wraca do normy.
      Problem pojawil sie po uaktualnieniu FW do najnowszego 3.0.0.4.382.51610 , ale pozostaje rozniez po cofnieciu do wczesniejszych dostepnych na stronie Asusa: 3.0.0.4.382.51129 oraz 3.0.0.4.382.50624.
      Rozwiazanie:
      zapodac wczesniejszy FW: 3.0.0.4_382_15525, do znaleznienia w sieci.  
    • H4mm3R
      By H4mm3R
      Witam wszystkich, 
      Od dwóch dni szukam informacji w internecie jak skonfigurować router, kamerę, serwer żeby Surveillance Station wykryło kamery w mojej sieci - niestety bez powodzenia. Może tutaj znajdzie się ktoś kto zna się na rzeczy.
      Posiadam:
      Serwer: Synology DS216+II
      Router: Asus RT-AC5300 + RT-AC86U + BLUE_CAVE (w AiMesh)
      Kamera: HikVision DS-2CD2141G1-IDW1 + EZVIZ CS-CV310

Jak pisałem wyżej mam problem z wykryciem kamery przez SS, dziwne jest to że SS zamiast kamery wykrywa drukarkę Canon. Próbowałem przekierować porty (chyba zrobiłem to dobrze). Sprawdzałem z drugą kamerą i to samo. Podpinałem również kamery pod WAN (wcześniej robiłem to Wireless). Już nie mam pomysłu gdzie i co jeszcze zmienić, sprawdzić. 
      Jest ktoś w stanie mi pomóc?
    • Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.