Skocz do zawartości
AbdulPC

Karta sieciowa do laptopa Dell N5110

Rekomendowane odpowiedzi

AbdulPC

Cześć. Szukam nowej karty sieciowej do laptopa Dell N5110. Obecnie mam w nim oryginalnego Intela Centrino N1030, który jest kiepski, obsługuje tylko 2,4Ghz, i chyba jest z BT. Wcześniej miałem laptopa Lenovo z Intelem 5100 i była świetna, ale ta karta nie pasuje do Della, jest za duża, wchodzi jedynie o połowę mniejsza karta. Na dodatek mam TP-Linka WDR4300 i internet 60Mb/s, i na tej karcie nie jestem w stanie dobić do 30Mb/s mając router 2 metry przed sobą. Mam w nim dwie anteny, i mam nadzieję, że nie będziesz szopki z biosem oraz, że to nie problem z anteną.

Co byście polecili z małych kart PCI, dwuzakresowych i wydajnych? Nie jestem pewny co do tego BT, ale jeżeli N1030 posiada BT to nowa też musi mieć.

Dzięki wielkie za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moorgan

Szukaj DW1550. Obsługuje standard ac oraz ma BT

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tak jak wspomniał @moorgan - DW1550 lub AzureWave AW-CE123H - ten sam układ radiowy BCM4352 i rozmiar half mini-pcie. Whitelisty kart w biosie nie masz, więc możesz wsadzić nawet Intel AC7260. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AbdulPC

Czyli jednak karty z przypiętego wątku pasują, dzięki wielkie Panowie, ucieszyliście mnie tą informacją. ;)

Trzeba będzie zacząć polowanie, bo widzę, że na allegro na razie pustki jeśli chodzi o DW1550.

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Karta sieciowa Edimax EN-9320TX-E to karta przeznaczona do wykorzystania przy tworzeniu szybkiej magistrali danych. Zapewni wysoką wydajność potrzebną np. przy transferach dużych plików lub edycji filmów HD, które wykorzystują wysoko wydajne systemy pamięci masowej, serwery oraz sieci. Podłączenie EN-9320TX-E za pomocą kabla RJ45, sprawi że system natychmiast uzyska lepszą wydajność oraz prędkość 10Gb/s. Karta EN-9320TX-E to idealny wybór, aby zmodernizować serwer lub stację roboczą. Jest to energooszczędne i ekonomiczne rozwiązanie, które spełnia wymagania adaptera sieci Ethernet o niskich opóźnieniach oraz dużej przepustowości i wydajności.

10GbE – Większa prędkość sieci EN-9320TX-E zapewnia 10 razy większą wydajność niż istniejące karty Gigabitowe przy wykorzystaniu 10 gigabitowego interfejsu RJ45.

Zaawansowane funkcje i zabezpieczenia EN-9320TX-E obsługuje tagowanie wirtualnej sieci 802.1Q (VLAN) dla ramek Ethernet, umożliwiając zarządzanie siecią w elastycznym i bardziej bezpiecznym środowisku. Ponadto karta obsługuje fukcje gwarantujące najlepszą wydajność np. ramki 16K Jumbo i IEEE 802.3x Flow Control.
      Ekonomiczna i łatwa migracja Opłacalne rozwiązanie – najwyższa wydajność przy zastosowaniu adaptera szybkiej transmisji 10Gb/s w połączeniu z siecią 10 Gigabit, jak również pełną zgodność z poprzednimi standardami 10/5/2,5/1Gb/s i 100 Mbps oraz istniejącą siecią kablową.
      Źródło: Informacja prasowa
    • uszko33
      Przez uszko33
      Co sadzicie o tym modelu karty?  Ubiquiti WifiStation-EXT.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności