Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. borsuk007

  Windows 10 - opinie ?

  Jak ktoś jeszcze posiada Surface pro 4 z I5 4GB ram to smiało 4letni sprzęt dostał kopa niesamowicie. Dodatkowo odbyła się aktualizacja całego Surface firmware i sterowników pod Update May i teraz na karcie Wifi 5GHz smiało idzie powyżej 500Mbps na byle jakim routerku z 5GHz z AC1200. Naprawde się postarali oby tak dalej
 3. neon

  Threat Prevention

  jutro wieczorem lub w niedziele dopiero podejdę do tematu
 4. gabrychu

  Threat Prevention

  Sprawdź i daj znać
 5. gabrychu

  Recenzja Synology Mesh Router MR2200ac

  Czy da się zrobić tak, RT2200ac do portu WAN podłączyć RT2600ac, do portu LAN podłączyć TV? Czy nie kombinować i TV podłączyć po wifi? Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem RT2200ac
 6. gabrychu

  Windows 10 - opinie ?

  To chyba i ja zaryzykuje
 7. house

  Recenzja Synology Mesh Router MR2200ac

  gdybym rozplanował porządniej lokalizacje urządzeń to może by wystarczyło. Jeden MR2200ac przez 3 ściany w najdalszym zakątku piętra pozwala uzyskać na dekoderze nc+ zasięg o sile około 80% - przynajmniej tak pokazuje sam dekoder, ale dokładniej mierzyć już mi się nie chciało Wiem na pewno, że jeden RT2600ac całego parteru z ogrodem mi nie obsłuży, więc dostawiłem jeszcze 2 szt MR2200ac i mam spokój. https://pl.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11r
 8. Gatki

  Windows 10 - opinie ?

  Nie widzę różnicy ważne że działa i się nie sypie.
 9. Last week
 10. pepeEL

  Recenzja Synology Mesh Router MR2200ac

  To na taki dom dwa urządzenia czyli rt2600 I mr2200 by nie wystarczyło? Jak dokladnie nazywa się ta funkcja od roamingu?
 11. house

  Recenzja Synology Mesh Router MR2200ac

  widać je tak jak na screenie w recenzji : a zarządzasz jedną siecią SSID, w jednym miejscu a wszystkie ustawienia propagowane są na wszystkie punkty WiFi. Schodząc z piętra na parter roaming działa wręcz idealnie ale warto pamiętać o jego włączeniu w ustawieniach (domyślnie nie wszystkie ustawienia są włączone). jeżeli podczas pierwszej konfiguracji przez WiFi ustawisz go jako część istniejącej sieci to nie ma znaczenia w jaki port wsadzisz kabel po ponownym uruchomieniu. Ważne jest aby initial config zrobić bezprzewodowo - obecnie jeden punkt działa na kablu w porcie LAN a drugi w porcie WAN - bez różnicy. nieduży, 2 piętra po 100m2 ale ściany działowe z 24 cm i mam dużo podciągów ze zbrojeniem ze stali. 4 punkt dojdzie z czasem jako obsługa ogrodu przed domem.
 12. pepeEL

  Recenzja Synology Mesh Router MR2200ac

  A możesz wrzucić screeny jak to wygląda zarządzanie w SRM nimi i jak je widać ? Jaki metraż domu że dałeś łacznie 4 urządzenia ? Jak kablem podłaczyłeś to w port WAN w MR2200ac czy w LAN ?
 13. house

  Recenzja Synology Mesh Router MR2200ac

  @pepeEL - jak najbardziej, własnie skończyłem swój dom, w którym spiąłem 3x MR2200ac z RT2600ac własnie kablami i działa jak najbardziej poprawnie. Pierwsze uruchomienie należy wykonać przez WiFi, wyłączyć MR200ac, przenieść do docelowej lokalizacji i uruchomić na kablu.
 14. pepeEL

  Recenzja Synology Mesh Router MR2200ac

  Czy mając RT2600ac i chcąc dokupić MR2200ac to mogę je połaczyć kablem ze sobą czy tylko za pomocą WIFI ? I też wtedy na kablu bedzie wszystko widoczne w mapie sieci itd ? Wolałbym kablem bo jestem na etapie budowy i chce położyć do tego kabel.
 15. neon

  Threat Prevention

  House a te zwolnienie to jaki procent ? tak około , bo słaby zasięg jest ogólnie, anteny jeszcze nie przyszły i nie wiem czy coś zmienią
 16. house

  Threat Prevention

  nie wysiądzie, ale zwolni...
 17. neon

  Threat Prevention

  dziękuję mam nadzieję jedynie, że LTE nie wysiądzie
 18. house

  Threat Prevention

  obciąży... i to dość znacznie... jeżeli Twoje bezpieczeństwo w sieci jest priorytetem to jak najbardziej...
 19. neon

  Threat Prevention

  czy Threat Prevention może być używany przy sieci LTE w RT2600ac ? Czy zbyt mocno nie obciąży sieci ? czy w warunkach domowych ma to sens ? pozdrawiam
 20. neon

  Windows 10 - opinie ?

  Może na moim sprzęcie sterowniki bardziej zostały dopasowane. Na wcześniejszej wersji miałem sterowniki oem a teraz zostawiłem to co system sam wgrał. Na razie śmiga
 21. house

  Windows 10 - opinie ?

  działa tak samo przynajmniej od ostatniego wydania - ani źle, ani dobrze, po prostu działa po aktualizacji nie zauważyłem znaczących różnic poza pewną kosmetyką w samym systemie.
 22. neon

  Windows 10 - opinie ?

  jakie Wasze wrażenia ? U mnie po czystym install działa lepiej niż na ostatnim biuldzie. Pozdrawiam
 23. house

  Windows 10 - opinie ?

  https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
 24. poszli dalej : wraz ze sterownikiem dla Windows
 25. forum_dysk

  RT-AC1300G PLUS - Szerokość kanału.

  Witam, NO i kilka słów na temat tego Rutera. Ogólnie zrobił na mnie pozytywne wrażenie z kilkoma drobiazgami. Dlaczego ten model? - Urządzenia sieciowe, z których korzystam w domu nie obsłużą szybszego WiFi Więc kupowanie "potwora" z super wydajnościami w moim przypadku mijało się z celem. Nie potrzebuję modelu dla graczy ponieważ nie gram. 1. Instalacja i podłączenie do WAN. - Można bez problemu zrealizować z kreatora jaki i ręcznie. 2. WiFi - Działa bez problemów na 2,4 i 5GHz 3. Konfiguracja DHCP. - Zaletą jest możliwość przypisania stałych adresów po MAC karty 4. Bez problemowo współpracuje z Access pointem z firmy D-link oraz drukarką Brother. Szybkość WiFi dla mnie główny powód zmiany urządzenia (Odnoszę do mojego łącza internetowego 60Mb): W sieci 2,4GHz - pobieranie stabilne 6-6,5Mb. Warunkiem jest szerokość kanału 40Hz. Ja osobiście korzystam z 9 i 13 jako najmniej "zaśmiecone". Karta mojego laptopa łączy się w standardzie "n" na 300Mb (Router obsługuje 400Mb). Moc sygnału nieraz "skacze", ale pobieranie jest stabilne. Sieć 5GHz - pobieranie stabilne 6-6,5Mb. Warunkiem jest szerokość kanału 80Hz. Tutaj osobiście jestem bardzo miło zaskoczony, W odległości od routera (około 12m) w sypialni oddzielonej od salonu dwiema ścianami nie ma spadku wydajności pobierania. Ściany działowe - cegłą pionowo, tynk. Szybkość połączenia - 433Mb (Router obsługuje 867Mb) Dużą zaletą jest możliwość podzielenia urządzeń na sieci z którymi się łączą. Wszystkie, które obsługują 5GHz mam przeniesione do tej sieci. Zauważone niedoróbki oprogramowania: W ustawieniach serwera DHCP brak możliwości ustawienia zapasowego serwera DNS. Można wpisać np: 1.1.1.1 Ale zapasowego: 1.0.0.1 lub innego wybranego nie piszesz. - Zgłoszona uwaga. Ale raczej brak szans na dodanie tej opcji. Router troszkę "gubi" się przy odświeżaniu urządzeń w sieci (Lista podłączonych). Nie przeszkadza to zupełnie w korzystaniu, chyba że kogoś denerwuje zapis pokazujący podłączenie np: telefonu z androidem jako podłączenie po kabelku 🙂. - Zgłoszone do poprawy w serwisie. Jest na to szansa. Budowa mojej sieci: IP STATIC: Router: 192.168.0.1 Access Point: 192.168.0.2 (Połączony kablem z routerem) Drukarka: 192.168.0.3 podłączona po WiFi 2,4GHz do Access point TV Salon: 192.168.0.4 podłączona do WiFi 5GHz do Router TV Sypialnia: 192.168.0.5 podłączona po WiFi 2,4 do Access point Pozostałe urządzenia łączą się na zmiennym IP z DHCP. Odnośnie sieci: Na 2,4GHz moc sygnału w sypialni jest słabsza niż 5GHz. - Ilość sieci w okolicy 2. Powodem może być bardzo duże "zaśmiecenie" kanałów WiFi w okolicy. - Ilość sieci w okolicy 7-9 w zależności od miejsca w mieszkaniu. Odnośnie pozostałych opcji napiszę oddzielnie. Przetestowałem je wstępnie ale obecnie są wyłączone.
 1. Load more activity

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.